• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Duizenden studenten wachten op SRD 1.000 per maand

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 december 2025 15:00
in Suriname
student boek

Regeringswisseling zorgt voor stilstand studietoelagen.

Leerlingen en studenten in Suriname geven aan al maanden geen studietoelage te hebben ontvangen.

De maandelijkse toelage van SRD 1.000 wordt sinds geruime tijd niet uitbetaald, terwijl betrokken instanties tot nu toe geen duidelijke verklaring hebben gegeven over het uitblijven van de betalingen.

Volgens betrokkenen was de financiering van de studietoelagen geregeld tot en met eind juli. Na deze periode zijn echter geen nieuwe middelen beschikbaar gesteld, waardoor de uitbetalingen zijn stilgevallen.

Dit heeft geleid tot toenemende onzekerheid onder studenten die afhankelijk zijn van de toelage voor basisuitgaven zoals vervoer, studiemateriaal en maaltijden.

Werkgroep opgeheven na regeringswisseling

Na de regeringswisseling is de werkgroep die belast was met de coördinatie en uitbetaling van de studietoelagen opgeheven.

Sindsdien ontbreekt een duidelijk aanspreekpunt voor studenten, wat de onduidelijkheid over het vervolg van de regeling verder heeft vergroot.

De Nationale Ontwikkelingsbank (NOB), die verantwoordelijk was voor de uitvoering van de regeling, heeft aangegeven te wachten op nieuwe instructies van de bevoegde autoriteiten om de betalingen te kunnen hervatten. Zonder formele opdracht en beschikbare middelen kan de bank geen uitbetalingen verrichten.

Niet alle studenten bereikt

Eerder ontvingen 12.907 studenten een studietoelage. Toch valt een aanzienlijk aantal studenten nog steeds buiten de regeling, onder meer vanwege onvolledige of onjuiste persoonsgegevens in het systeem. Voor deze groep is tot op heden geen structurele oplossing gepresenteerd.

Studenten en ouders roepen de verantwoordelijke instanties op om helderheid te verschaffen over het voortbestaan van de studietoelage, de financiering en het tijdstip waarop eventuele achterstallige betalingen zullen worden verricht.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinam airways slm airbus OUD
Suriname

Geen inzage herstelplan leidde volgens Ravenberg tot misstanden bij SLM

advocaat recht rechter
Suriname

Pleidooi voor inhoudelijk debat over hervorming OM, vergelijking met jaren tachtig overtrokken

PZTCW surinam airways airbus
Suriname

Is de SLM nog te redden? Deskundigen twijfelen aan koers leiding

mcp melkcentrale
Gezondheid

Consumenten klagen over snelle verzuring van melkproducten van Melkcentrale

brunswijk
Suriname

Ronnie Brunswijk onthult naambord Bravo Kamp MamaNdjuka

jogi
Suriname

VHP kritisch op plannen voor meerdere procureur-generaals

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws