• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname rijdt rond in Japanse auto’s die simpelweg niet de mooiste zijn

Ida Thornhill door Ida Thornhill
28 december 2025 22:00
in Column
toyota auto stuur

Illustratiefoto

We zijn in Suriname opgescheept met voornamelijk Japanse auto’s en laten we eerlijk zijn: qua uiterlijk zijn veel van die modellen gewoon niet mooi.

Ze zijn functioneel en sterk, ja, maar vaak ook saai, hoekig of simpelweg inspiratieloos. Het straatbeeld is daardoor eentonig en mist uitstraling.

Betrouwbaar maar niet aantrekkelijk

Japanse auto’s hebben hier jarenlang de overhand gekregen omdat ze bekendstaan als betrouwbaar en relatief goedkoop in onderhoud. Onderdelen zijn overal te vinden en monteurs kennen ze door en door.

Dat voordeel valt niet te ontkennen. Maar op het gebied van design blijven veel modellen achter.

Veranderingen per generatie zijn minimaal en echte durf in vormgeving ontbreekt vaak. Het resultaat is een wagenpark dat praktisch is, maar weinig charme heeft.

Suriname kan mooier rijden

Wat jammer is, want er bestaan tegenwoordig genoeg auto’s die wél aantrekkelijk zijn. Chinese auto’s laten zien dat moderne lijnen, luxe interieurs en een frisse uitstraling betaalbaar kunnen zijn.

Franse auto’s durven karakter te tonen en vallen op door hun eigen stijl. Duitse auto’s combineren strak design met degelijkheid en geven elke straat net wat meer klasse.

Door vast te houden aan Japanse modellen die er simpelweg niet goed uitzien, doen we onszelf tekort.

Auto’s bepalen mede hoe een land eruitziet. Misschien is het tijd dat Suriname niet alleen kiest voor wat blijft rijden, maar ook voor wat er goed uitziet. Onze wegen mogen best wat mooier worden.

Ida Thornhill

Docente / Auteur / Columniste 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vader dochter kind meisje
Column

De tijd dat kinderen in Suriname om zeven uur’s avonds sliepen lijkt voorbij

suriname paramaribo centrale markt vis
Column

Vis op Goede Vrijdag niet langer vanzelfsprekend in Surinaamse huishoudens

koppel relatie liefde stel interraciaal gemengd
Column

Liefde tussen Marronmannen en Nederlandse vrouwen verrijkt Suriname

Romantiek liefde
Column

Suriname kan leren van Nederland als het gaat om vrije partnerkeuze

hangmat
Column

Domburg laat zien hoe simpel geluk kan zijn

koppel echtpaar lengte relatie liefde
Column

Liefde met omgekeerd lengteverschil wint aan acceptatie in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws