• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Samenwerking CLAD, Rekenkamer en Financiën krijgt nieuwe impuls

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 augustus 2025 01:30
in Suriname
wijnerman bij clad

Minister van Financiën en Planning Adelien Wijnerman heeft een werkbezoek gebracht aan de directeur van het Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD), Jerrel Santoe.

De CLAD fungeert als interne accountant van de Surinaamse overheid. De organisatie richt zich vooral op bestuurders en toezichthouders binnen de publieke sector, maar ook op ambtenaren, studenten en andere geïnteresseerden.

Het doel van de CLAD is bij te dragen aan een solide en transparant openbaar financieel beheer in Suriname.

Tegelijkertijd wil de organisatie zich ontwikkelen tot een klantgerichte, resultaatgerichte en lerende instelling, gedragen door vakbekwame medewerkers.

Tijdens het werkbezoek kwamen verschillende onderwerpen aan bod, zoals moderne controleaanpak volgens internationale auditstandaarden, risicoanalyse, data-analyse, IT-audit en de audit file als eindpunt van data-analyse.

Ook werd gesproken over het Human Capital Management-principe (HCM), diverse lopende projecten en vraagstukken rond oil & gas compliance en governance.

Daarnaast is gesproken over de heractivering van het tripartiet overleg tussen het Ministerie van Financiën en Planning, de CLAD en de Rekenkamer. Wijnerman benadrukte dat er inmiddels een goede samenwerking is opgebouwd tussen CLAD en de Rekenkamer.

De minister legde ook de nadruk op het versterken van interne controle (IC) binnen de vakministeries.

De directeur van CLAD ging in op de controlewerkzaamheden over de dienstjaren 2023 en 2024 en onderstreepte het belang van een snelle, efficiënte en effectieve uitvoering. Tevens werd stilgestaan bij de ervaringen van de afgelopen jaren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

SLM Airbus a340
Suriname

Waarom Suriname Airways al decennia niet groeit

BOUTERSEjpg
Suriname

Over Desi Bouterse: herinnering, missie en nalatenschap

SBB JSOOC 01
Suriname

Opleiding en duurzaamheid hand in hand binnen Surinaamse bosbouw

vliegen vliegtuig reizen
Lifestyle

Negen uur in de lucht richting Suriname voelt voor velen eindeloos

suriname paramaribo kreek sloot trens afvoer
Suriname

Tijdig schoonmaken afvoerkanalen stemt inwoners Paramaribo- Noord hoopvol

paramaribo buurt troittoir lopen wandelen
Suriname

Lopen door woonwijken in Paramaribo en districten blijft riskant door gebrek aan voetpaden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws