• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse Carifesta-delegatie overhandigt schilderij aan premier Mottley

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 augustus 2025 07:00
in Suriname
carifesta

Een delegatie die Suriname op de 15e editie van het Caribbean Festival of Arts (Carifesta XV) op Barbados vertegenwoordigt, heeft een beleefdheidsbezoek gebracht aan premier Mia Amor Mottley.

Bij deze gelegenheid heeft de Surinaamse vertegenwoordiging een canvas schilderij, vervaardigd door kunstenaar George Struikelblok, officieel aan de premier overhandigd.

Het kunstwerk werd de afgelopen drie dagen live geschilderd in Queen’s Park, Barbados. Geïnspireerd door Bob Marley’s One Love, toont het vijf figuren met open armen als symbool voor verbondenheid.

Stromend water en vrije ruimte verwijzen naar harmonie, terwijl de kleuren van de Surinaamse vlag samenvloeien met die van Barbados. De Surinaamse ‘faya lobi’ bloem, die ook veel in Barbados voorkomt, staat daarbij voor liefde en vriendschap.

Met de overhandiging van het schilderij wil Suriname de culturele en diplomatieke band met Barbados benadrukken, en tegelijk de overtuiging uitdragen dat Caribische samenwerking verder reikt dan het festival alleen.

Bekijk ook:

Vicepresident Rusland pleit voor snellere ondersteuning van mensen met een beperking

Vrouwen Compagniekreek krijgen ondersteuning voor schaalvergroting podosiri

De delegatie bestond uit Roseline Daan, voorzitter van de Carifesta-commissie Suriname, Rachel Pinas, toerisme-adviseur van de president, kunstenaar Struikelblok en Angela Salmo, secretaris van de Federatie van Beeldende Kunstenaars in Suriname (FVAS).

Premier Mottley benadrukte dat de samenwerking tussen Suriname en Barbados de afgelopen zeven jaar aanzienlijk is verdiept.

Ze ziet Suriname als een land met enorm potentieel, zowel in de rijkdom aan zoetwater en landbouw als in de creatieve sector.

Voor Barbados liggen er volgens haar duidelijke mogelijkheden om de banden verder te versterken, met name op het gebied van agri-processing, toerisme en cultuur.

De Surinaamse delegatie stond ook stil bij de zichtbare rol van Suriname binnen Carifesta XV, met bijdragen in beeldende kunst, film, muziek, literatuur en dans.

Daarnaast kondigde de FVAS plannen aan voor een uitwisselingsprogramma met Barbados in 2026, waarbij kunstenaars van beide landen gezamenlijk zullen werken, leren en exposeren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zorginstellingen mogen niet onnodig lang wachten op steun.
Suriname

Vicepresident Rusland pleit voor snellere ondersteuning van mensen met een beperking

Van traditionele productie naar moderne verwerking van podosiri.
Suriname

Vrouwen Compagniekreek krijgen ondersteuning voor schaalvergroting podosiri

Strategische Energierondetafel moet koers bepalen voor de komende tien jaar.
Suriname

Regering werkt aan Nationale Energie Roadmap voor betaalbare en betrouwbare stroomvoorziening

Sozavo en SPSB verlengen samenwerking voor digitale uitbetaling sociale uitkeringen.
Suriname

Continuïteit Moni Karta-uitkeringen voor komende periode verzekerd

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Ouderen zouden niet op hoge leeftijd moeten blijven werken om te overleven.
Suriname

VSB: verhaal van werkende 80-jarige onderstreept noodzaak voor duurzame oplossingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws