• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Leerkrachten binnenland deponeren knelpunten rechtstreeks bij minister Currie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 augustus 2025 12:21
in Suriname
leerkrachten binnenland

Tijdens een kennismakingsbijeenkomst met minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur hebben leerkrachten uit het binnenland hun ervaringen en knelpunten rechtstreeks bij de bewindsman neergelegd.

De bijeenkomst werd georganiseerd door het Bureau Onderwijs Binnenland, gezien de leerkrachten in Paramaribo verblijven vanwege hun vakantie.

Currie benadrukte dat hij veel hecht aan deze persoonlijke gesprekken. “Ik heb rapporten ontvangen, onder andere van het Congres Onderwijs Binnenland. Maar van papier krijg je geen emotie. Ik hoor de knelpunten liever direct van de mensen die in het veld werken,” aldus de minister.

Voor de bewindsman is het essentieel dat de kwaliteit van het onderwijs in het binnenland niet onderdoet voor die van de kustvlakte. Bovendien moeten de werkomstandigheden van leerkrachten in beide gebieden gelijkwaardig zijn.

Om dat te bereiken is een inventarisatie nodig van wat er precies aangepakt moet worden. Op basis daarvan kan hij ook partners uit het bedrijfsleven betrekken.

De aanwezige leerkrachten brachten urgente problemen naar voren, zoals de renovatie van schoolgebouwen, de opzet van praktijklokalen, toegang tot internet, schoon drinkwater en betrouwbare elektriciteit en beveiliging.

Deze noden zijn door het Bureau Onderwijs Binnenland geregistreerd en zullen verder in behandeling worden genomen.

De minister gaf aan dat niet alle knelpunten meteen kunnen worden opgelost. Een prioriteitsvolgorde is daarom belangrijk.

Hij verzekerde dat de kwesties die nog vóór de start van het nieuwe schooljaar kunnen worden opgelost, ook daadwerkelijk zullen worden aangepakt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

boeren rijstboeren
Suriname

Rijstboeren in Nickerie in overleg over dringende sectorvraagstukken

miss india kandidaten
Suriname

Miss India Suriname-kandidaten werken aan impactvolle sociale projecten

geld portemonnee leeg
Suriname

‘Hongerloon’ van SRD 52,47 per uur laait opnieuw op, binnenkort nieuw minimumuurloon

perceel suriname
Suriname

OW waarschuwt: geen onderhoud kan leiden tot onteigening gevaarlijke en verlaten percelen

dorpen binnenland
Suriname

Dorpen langs de Cotticarivier vragen om ontsluiting en betere voorzieningen

gmd
Suriname

Staatsolie investeert in behoud geologisch erfgoed Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws