• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname onbetaalbaar volgens Ronald Snijders: Alles duurder dan in Nederland, terwijl inkomen veel lager is

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 augustus 2025 09:00
in Suriname
bruine bonen levensmiddelen voeding eten

De bekende Nederlandse musicus en schrijver van Surinaamse afkomst, Ronald Snijders, trekt aan de bel over de torenhoge prijzen in Suriname.

“Switi Sranan is vreselijk duur,” zegt hij. Gewapend met zijn mobieltje legde hij tijdens het boodschappen doen de prijzen vast om ze thuis te vergelijken.

Zijn conclusie is schokkend: bijna alle producten – van bruine bonen, koffie, thee en brood tot frisdrank, olie, vis in blik en zelfs het merk ‘Gewoon’ – zijn duurder dan in een Nederlandse supermarkt.

“En dat in een land waar mensen gemiddeld acht tot tien keer mínder verdienen,” benadrukt Snijders. Ook groente en fruit op straat zijn prijzig.

“Gisteren betaalde ik bijna acht euro voor een simpele portie tjauw min met wat kip. Hoe redt het gewone volk het in godsnaam?” vraagt hij zich af.

Hij schetst de harde realiteit: een hardwerkende vriend verdient samen met zijn vrouw, inclusief bijverdiensten, rond de 500 euro per maand, waarvan de helft opgaat aan huur en vervoer.

Een vriendin moet rondkomen van 300 euro per maand. Ter vergelijking: in Nederland ontvangt een alleenstaande AOW’er circa 1450 euro, exclusief pensioen, en ook daar is rondkomen vaak lastig.

Snijders vindt het beschamend dat er zo weinig openlijk over wordt gesproken. “De prijzen zijn absurd hoog, terwijl het inkomen van de meeste mensen nauwelijks genoeg is om de basis te betalen. Het raakt mij diep.” Zijn woorden leggen pijnlijk bloot hoe groot de kloof is tussen inkomsten en uitgaven in Suriname.

Mis dit niet:

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

President Jennifer Simons, familie en genodigden brengen tijdens ‘Celebrate Borger’ in de Congreshal eer aan de overleden Borger Breeveld. Foto: CDS
Entertainment

Suriname brengt laatste eer aan cultuuricoon Borger Breeveld

Bewust omgaan met water centraal tijdens droge periode.
Suriname

SWM start campagne ‘Samen Zuinig; Water voor Iedereen!’

De politie heeft het voertuig en de aangetroffen zakken met vermoedelijke marihuana in beslag genomen voor verder onderzoek. Foto: KPS
Suriname

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws