• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hoefdraad zou terugkeren naar Suriname om zijn onschuld te bewijzen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 augustus 2025 20:00
in Suriname
Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.

Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.

Er klinkt steeds meer kritiek op de manier waarop oud-governor van de Centrale Bank van Suriname, Gilmore Hoefdraad, door de publieke opinie en media is behandeld.

Hoewel hij inmiddels bij verstek is veroordeeld, vinden verschillende personen dat deze veroordeling vooraf is gegaan door een zogenoemde “trial by media”.

Volgens hen is Hoefdraad al publiekelijk veroordeeld lang voordat een eerlijk en evenwichtig proces kon plaatsvinden.

Zowel in Suriname als binnen de diaspora zeggen mensen dat het beeld van zijn schuld vooral gebaseerd is op napraterij.

“Iedereen roept dat hij fout is, maar als je vraagt op basis waarvan, blijven ze het antwoord schuldig,” vertelt een vrouw uit Paramaribo aan GFC.

Bekijk ook:

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

Er zouden volgens deze critici weinig mensen zijn die de details van het vonnis of de aanklachten daadwerkelijk kennen.

Zij vrezen dat deze publieke veroordeling de rechtsgang heeft beïnvloed. Het idee leeft dat zelfs de rechters niet ongevoelig kunnen zijn geweest voor de maatschappelijke druk waardoor de objectiviteit van het proces ter discussie staat.

“Als de halve bevolking al weet ‘hoe het zit’, wat doet dat dan met het oordeel van de rechter?” vragen sommigen zich af.

Opvallend is dat dit weekend enkele personen via Whatsapp aangaven dat Hoefdraad mogelijk van plan is op korte termijn terug te keren naar Suriname.

Volgens hen wil hij zijn naam zuiveren en de samenleving zijn kant van het verhaal laten horen.

Of dat daadwerkelijk gebeurt is nog onzeker. Wat vaststaat: het debat over zijn veroordeling is allerminst gesloten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Guyana staat nog steeds achter gezamelijke bouw Corantijnbrug. Foto: Illustratief
Suriname

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

A.A. Hoogenboorn Atheneum behaalt hoogste voorlopige slagingspercentage
Suriname

Voorlopige eindexamencijfers HAVO en VWO tonen positieve ontwikkeling

Regering zet in op moderne havens als motor voor toekomstige economie
Suriname

Simons: moderne havens essentieel voor economische groei en offshore-ontwikkeling

Ondanks beperkte middelen blijft politie optreden tegen criminaliteit
Suriname

Politie registreert 19 gewapende overvallen en 184 inbraken in één maand

Coöperatie Tranga Wroko Umang Fu Marwina krijgt impuls voor podosiri-productie
Suriname

DAOB ondersteunt podosiri-producenten in Marowijne met verwerkingsapparatuur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws