• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Had Mathoera de VHP kunnen redden?

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 juni 2025 04:00
in Suriname
krishna mathoera 3

Binnen de VHP klinken steeds vaker de fluisteringen van een gemiste kans.

In een reeks exclusieve interviews, afgenomen door journalist Kenneth Niekoop, reflecteren zowel voormalige als huidige partijleden op het hypothetische scenario waarin Krishna Mathoera het roer had overgenomen.

Volgens betrokkenen had haar leiderschap de partij mogelijk op een ander pad kunnen brengen, misschien zelfs binnen de machtsstructuren van de regering kunnen houden.

Niekoop sprak met zowel partijveteranen als vertegenwoordigers van de jongere generatie. Wat uit die gesprekken naar voren komt, is een gedeeld sentiment: onder Mathoera zou de VHP wellicht minder terrein hebben verloren.

Bronnen rond de minister van Defensie bevestigen dat er intern gesprekken zijn gevoerd over haar leiderschapskwaliteiten.

Tegen Niekoop werd gezegd: “We zullen wel zien wat er gebeurt,” een uitspraak die door sommigen wordt geïnterpreteerd als een hint naar toekomstige politieke ambities.

Op dit moment maakt de VHP geen deel uit van het nationale kabinet. Sommigen zien dat als een gevolg van een bredere wens in de samenleving voor politieke eenheid en samenwerking.

Toch blijft er binnen de partij discussie bestaan over strategische keuzes van de afgelopen jaren.

Mis dit niet:

Lage waterdruk in delen van Paramaribo en omgeving door uitval bron

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Opvallend is de terugkerende kritiek op het besluit van president Chan Santokhi om het hoogste ambt na te streven, een breuk met de traditionele koers van de partij, die sinds de tijd van oprichter Jagernath Lachmon de nadruk legde op het voorzitterschap van De Nationale Assemblée boven het presidentschap.

Een pandit die met Niekoop sprak, noemde Santokhi’s besluit zelfs een verstoring van “diepe kosmische verbindingen.”

Hoewel de huidige regering inzet op nationale samenwerking, blijft de vraag bestaan of de VHP met andere keuzes een sterkere positie had kunnen behouden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Productiestation Meerzorg getroffen.
Suriname

Lage waterdruk in delen van Paramaribo en omgeving door uitval bron

64-jarige arrestant sterft natuurlijke dood in cellenhuis politiebureau Centrum
Suriname

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

President Jennifer Simons, familie en genodigden brengen tijdens ‘Celebrate Borger’ in de Congreshal eer aan de overleden Borger Breeveld. Foto: CDS
Entertainment

Suriname brengt laatste eer aan cultuuricoon Borger Breeveld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws