• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dollarcrisis en impact op levensmiddelenimport in Suriname

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
2 oktober 2024 02:00
in Opinie
Deskundigen pleiten voor sterkere nationale aanpak van financiële criminaliteit

Deskundigen pleiten voor sterkere nationale aanpak van financiële criminaliteit

OPINIE – In Suriname heerst er een alarmerende situatie als het gaat om de import van levensmiddelen.

De woorden van Arun Hindori, woordvoerder van het Platform van Levensmiddelen Importeurs in Suriname (PLIS), zijn een schrille waarschuwing voor de huidige economische toestand: “De banken verkopen niet en ook bij de cambio’s is valuta heel moeilijk te vinden.”

Dit probleem vormt een directe bedreiging voor de beschikbaarheid van essentiële levensmiddelen in ons land.
De stijgende koers bij de cambio’s en de douanekoers laat zien dat de economie steeds verder onder druk komt te staan.

Handelaren kunnen niet meer rekenen op de benodigde dollars om levensmiddelen te importeren, en de gevolgen van deze crisis zijn verstrekkend.

Het tekort aan valuta belemmert niet alleen de handel, maar zorgt ook voor stijgende prijzen en een toenemende schaarste aan basisvoedingsmiddelen.

De vraag rijst dan ook: hoe lang kunnen we deze situatie nog volhouden zonder ernstige gevolgen voor de bevolking?
Het is niet alleen de verantwoordelijkheid van de importeurs om deze crisis op te lossen.

De overheid moet dringend ingrijpen en beleid ontwikkelen dat de toegang tot valuta voor levensmiddelenhandelaren waarborgt.

Het is van cruciaal belang dat er transparantie en stabiliteit komt in het wisselkoersbeleid en dat er concrete maatregelen worden getroffen om de economie te ondersteunen.

Mis dit niet:

Paramaribo lijkt steeds minder gemaakt voor voetgangers

Rutte-dividend, Santokhi-dividend en Trump-dividend: laat u niet rijk rekenen

De huidige situatie vraagt om een gezamenlijke aanpak van zowel de overheid als de betrokken partijen.

Zonder adequaat ingrijpen dreigen de schappen in onze supermarkten leeg te raken, en dat kan niet de bedoeling zijn in een land dat ooit zelfvoorzienend was op het gebied van voedsel.

F. van Samson

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Zebrapad te Paramaribo
Column

Paramaribo lijkt steeds minder gemaakt voor voetgangers

Wie betaalt uiteindelijk de rekening van het politieke dividend?
Opinie

Rutte-dividend, Santokhi-dividend en Trump-dividend: laat u niet rijk rekenen

Suriname nadert offshore productiefase 2028
Opinie

Voordat de eerste olie stroomt: Suriname moet zijn lessen uit Guyana trekken

natio
Opinie

Diaspora-sporters, boycot de Nationaliteitswet uit liefde voor het land!

fort zeelandia paramaribo
Column

Vanuit Nederland kwam een harde boodschap voor Suriname: vecht tegen armoede

supermarkt winkel suriname paramaribo 2
Column

Waarom wordt de één rijk in Suriname en blijft de ander straatarm?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws