• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi is de schoonmaker, niet de veroorzaker van de rotzooi in Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
7 mei 2024 18:00
in Opinie, Suriname
President santokhi

OPINIE- President Chan Santokhi krijgt vaak onterecht de schuld van de huidige problemen in Suriname.

Kwaadwillige critici beweren luidkeels dat hij een puinhoop zou hebben gecreëerd, maar dit is een grove misvatting en het is hoog tijd dat we deze onjuiste beeldvorming rechtzetten.

Laten we de feiten onder ogen zien: Santokhi erfde een economisch mijnenveld van zijn voorganger, achtergelaten door een regering die tien jaar heeft geregeerd met een kortzichtig beleid.

Het is absurd om te denken dat de diepe wonden van wanbeleid in een handomdraai genezen kunnen worden.

De chaos die de NDP heeft achtergelaten kan ook niet zomaar worden weggewuifd of vergeten; het is een giftig erfstuk dat zorgvuldig en strategisch moet worden aangepakt.

Het is daarom ronduit belachelijk om van Santokhi te eisen dat hij zich uitsluitend op de toekomst richt zonder de puinhoop die hij aantrof steeds aan te halen. We moeten ons juist blijven herrineren welke chaos de NDP ervan heeft gemaakt en het er dus steeds over hebben!

Deze roep van velen om ‘alleen vooruit te kijken’ en het niet meer over het recente politieke verleden te hebben is niet alleen absurd, het is gevaarlijk naïef en een recept voor herhaling van fouten.

Maatregelen niet om volk te straffen

Mis dit niet:

Den Haag heeft Chinatown, Paramaribo kan hetzelfde doen aan de Gompertstraat

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

De harde maatregelen die onder Santokhi’s leiderschap zijn genomen, zoals de noodzakelijke bezuinigingen, zijn niet bedoeld om het volk te straffen, maar om een drijvend schip te redden van zinken.

Ja, deze maatregelen doen pijn, maar zijn van vitaal belang voor het herstel van onze economie. Het is gemakkelijk om vanaf de zijlijn commentaar te leveren zonder de last van verantwoordelijkheid te dragen.

We moeten ophouden met deze contraproductieve houding die voortdurend roept dat Santokhi er een puinhoop van maakt.

Het is onzin en het helpt ons land niet vooruit. Het is tijd dat de media en kwaadsprekers stoppen met het napraten van deze ongefundeerde kritiek en beginnen met het erkennen van de realiteit: Santokhi ruimt op wat anderen hebben verwaarloosd.

Laten we niet blind zijn voor de inspanningen die worden geleverd en de stappen die worden gezet richting herstel.

In plaats van destructieve kritiek te leveren, moeten we constructief samenwerken. Voor de toekomst van Suriname, voor ons, onze kinderen en kleinkinderen, moeten we deze ongegronde negativiteit achter ons laten en de realiteit onder ogen zien: Santokhi is de schoonmaker, niet de veroorzaker van de rotzooi.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Chinatown in Den Haag. Wagenstraat
Opinie

Den Haag heeft Chinatown, Paramaribo kan hetzelfde doen aan de Gompertstraat

Jong talent opnieuw in de schijnwerpers.
Suriname

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

Van massala tot zuurgoed en bakkeljauw: veel Surinaamse producten zijn inmiddels in Nederland te koop. Foto: Roti /YourFoodBestie
Lifestyle

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

Narcotica Brigade neemt 174 gram vermoedelijke drugs in beslag. Illustratiefoto.
Suriname

Narcoticabrigade neemt drugs en geldbedrag in beslag na invallen in Paramaribo-Noord; drie verdachten in verzekering gesteld

anamoestraat paramaribo suriname
Suriname

Overheid en bewoners Tourtonne pakken drugs, prostitutie en geluidsoverlast aan

Districtscommissaris Marlon Budike.
Suriname

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws