• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President vraagt ondersteuning veiligheidsbonden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 december 2022 03:29
in Nieuws
politie kps

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi is tijdens een ontmoeting met de voorzitters en delegatieleden van de veiligheidsbonden van Suriname, bestaande uit de bonden van Het Korps Politie Suriname, KPS, Korps Brandweer Suriname, KBS, Korps Penitentiaire Ambtenaren,KPA en Beveiliging en Bijstandsdienst Suriname (BBS) uitvoerig ingegaan op het economisch, sociaal en financieel beleid van de regering.

Tijdens deze ontmoeting waren ook aanwezig, de minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi en Korpschef Ruben Kensen.

De president riep de vakbonden op om de regering te ondersteunen: “ Laat het bloeden stoppen, laat de stijging van de koers stoppen, gezamenlijk kunnen we dit bewerkstelligen, om het beleid te helpen uitvoeren zijn ideeën en projectvoorstellen nodig”, gaf het staatshoofd aan.

Volgens bondsvoorzitter Max Breinburg van het KPA heeft de president aangegeven dat er genoeg geld beschikbaar is, alleen moet de regering zijn huiswerk maken. De korpsen ontberen kleding en uitrusting, transportmiddelen en financiële middelen.

“De overheid moet hierin voorzien, het kan niet zolang blijven doorgaan door te stellen dat er geen geld is”, geeft Breinburg aan, “Er zijn een aantal toezeggingen gedaan naar ons toe en we kijken ernaar uit dat in elk geval die aanpassingen komen zodat wij als veiligheidsbonden het ietwat makkelijker zullen hebben”.

De bonden zijn gebundeld om zodoende collectief met de regering te kunnen communiceren. Zo kunnen zij dan ook met voorstellen komen waarmee zij de regering kunnen ondersteunen. Een van de voorstellen is het opzetten van een veiligheids academy welke kostenbesparend zal zijn voor de overheid.

“Als vakorganisaties moeten zaken met een bepaalde vaart en effectiviteit worden uitgevoerd”, zegt de bondsvoorzitter, “er is zoveel geld beschikbaar dus kijken wij uit naar de daden”, aldus Breinburg.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws