• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sewdien over uitbreiding melkveestapel: liever meer melkkoeien dan melkpoeder

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 januari 2022 00:00
in Nieuws
koeien koe

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in Suriname heeft zich samen met de Agrarische Adviesraad Saramacca (AAR) gebogen over de uitbreiding van de melkveestapel.

“Onze melkveestappel moet met 1500 melk producerende koeien toenemen”, zei de bewindsman op zaterdag 15 januari 2022 tijdens een onderhoud met de AAR. Tijdens dit gesprek heeft de LVV-minister aangegeven dat de prijs voor melkpoeder internationaal is gestegen van USD 4000,- naar USD 6300,- per ton.

Melkpoeder is niet alleen duurder geworden maar ook schaars en deze trend zal zich de komende tijd voortzetten. De lokale rauwe melkproductie bedraagt 2 miljoen liters per jaar en de consumptie 7 miljoen liters.

Vijf miljoen liters consumptiemelk wordt met geïmporteerde melkpoeder geproduceerd. De bewindsman meent dat de Surinaamse melkveestapel met ongeveer 1500 melkproducerende koeien moet toenemen wil het land het gat van 5 miljoen liters op jaarbasis opvangen.

Vanwege de grote achteruitgang in de melkveesector heeft de Agrarische Adviesraad Saramacca minister Sewdien dan ook voorgesteld om in Saramacca een model trainingscentrum op te zetten, niet alleen voor het opleiden van jonge boeren, maar ook voor het begeleiden en bijscholen van bestaande boeren in de melkveehouderij. Dit om efficiënter te produceren en rasverbetering te bevorderen.

De bewindsman heeft de adviezen ter harte genomen en aangegeven dat er redenen genoeg zijn voor de regering om een stimuleringsplan voor de melkveesector te ondersteunen. De eerste stappen hiertoe zullen op korte termijn volgen.

Mis dit niet:

SSB lanceert National Quality Awards: Surinaamse bedrijven moeten kwaliteit bewijzen om sterker te concurreren

Olie-, gas- en mijnbouwsector vergroten behoefte aan gespecialiseerd personeel, bedrijfsleven wijst op knelpunten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bij 19-jarig bestaan zet Standaarden Bureau in op betere prestaties, meer klantvertrouwen en sterkere positie van lokale ondernemingen.
Suriname

SSB lanceert National Quality Awards: Surinaamse bedrijven moeten kwaliteit bewijzen om sterker te concurreren

Olie- en gasontwikkelingen stellen nieuwe eisen aan Surinaamse arbeidsregelgeving.
Suriname

Olie-, gas- en mijnbouwsector vergroten behoefte aan gespecialiseerd personeel, bedrijfsleven wijst op knelpunten

vhp flevoland
Suriname

Patrick Jacot : ‘De VHP heeft een verbinder nodig, geen hefboom’

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

Negentig studenten uit drie binnenlanddistricten starten een landbouwopleiding. Nieuwe studiehubs in Marowijne en Brokopondo ondersteunen het online onderwijs. Foto: CDS
Suriname

90 studenten uit Surinaams binnenland beginnen landbouwopleiding op hbo-niveau

finabank
Lifestyle

Gezamenlijke bankrekening met familie in Suriname kan onverwachte vragen opleveren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws