• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

14- jarige wordt door moeder gedwongen om kip te eten ondanks haar keuze voor vegetarisch leven

Ida Thornhill door Ida Thornhill
5 november 2025 22:00
in Lifestyle
moeder kind zoon eten

Foto ter illustratie.

In Paramaribo heeft een veertienjarig meisje een opmerkelijke klacht neergelegd bij een tante van haar.

De tiener zegt dat haar moeder haar dwingt om kip te eten, ondanks dat ze enkele weken geleden bewust heeft besloten om vegetariër te worden.

Volgens haar verklaring kwam die beslissing voort uit een online video waarin werd opgeroepen om geen vlees, vis, ei of kip meer te consumeren.

De beelden en de boodschap raakten haar diep, waarna ze resoluut stopte met dierlijke producten.

Binnen het gezin zorgde haar nieuwe levensstijl echter voor onrust. De moeder van het meisje beschouwt de internetoproep als pure beïnvloeding.

Volgens haar is haar dochter “gehersenspoeld door onzin van het internet” en heeft ze geprobeerd haar kind uit te leggen dat zulke trends geen gezonde basis hebben.

De vrouw zegt dat het meisje nog te jong is om zulke keuzes zelfstandig te maken.

Het kind houdt echter voet bij stuk. Ze vertelde aan haar tante dat ze zich niet begrepen voelt en dat haar moeder haar zelfs heeft bedreigd dat ze elders moet gaan wonen als ze weigert mee te eten met het gezin.

Ondanks haar afkeer heeft ze onder druk toch kip gegeten, naar eigen zeggen “met veel pijn in haar hart”.

De kwestie zorgt in de familie voor verdeeldheid. Sommige familieleden vinden dat het meisje recht heeft op haar eigen overtuiging, terwijl anderen menen dat haar moeder enkel probeert haar te beschermen tegen online beïnvloeding.

De zaak legt een groeiende generatiekloof bloot over voeding, identiteit en de invloed van sociale media op jonge geesten , een thema dat in steeds meer Surinaamse huishoudens opspeelt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

man senior bejaard oud
Lifestyle

Surinaamse sociaalzwakkeren balanceren op de rand van financiële overleving

Vliegtuig stoelen cabine
Lifestyle

Ergernis op vlucht Schiphol – Zanderij door passagier die geluid zonder koptelefoon afspeelt

life hammer auto te water2
Lifestyle

Bewustwording in Suriname over hoe te ontsnappen uit zinkende auto na tragisch ongeluk

schiphol airport amsterdam vertrekhal 2
Lifestyle

Zuid-Amerika steeds populairder bij Nederlanders die hun land zat zijn

daveni adjako
Lifestyle

Daveni Adjako: ‘landbouw beloont wie bereid is te leren’

vrouw dame
Lifestyle

25-jarige dame in Paramaribo kan geen vrienden maken: ‘het klikt gewoon niet’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws