• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zuid-Amerika steeds populairder bij Nederlanders die hun land zat zijn

Suriname als realistisch alternatief

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 maart 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
schiphol airport amsterdam vertrekhal 2

Er zijn dagelijks vluchten vanuit Schiphol naar Zanderij

Steeds meer Nederlanders dromen hardop over een leven elders. Niet in de gebruikelijke vakantiebestemmingen, maar ver weg, in landen waar meer ruimte, vrijheid en rust te vinden zouden zijn.

De Nederlandse financieel adviseur Ab Flipse signaleert die trend al een tijdje en ziet dat Zuid-Amerika daarin een vaste plek heeft gekregen als zogenaamd plan B.

Onvrede drijft Nederlanders weg

In een reportage van Ongehoord Nederland TV komen meerdere Nederlanders aan het woord die serieus nadenken over emigratie.

Hun ongenoegen is breed: het asielbeleid en de daarmee gepaard gaande onrust, een diepgeworteld wantrouwen jegens de politiek, angst voor oorlogsdreiging in Europa en een economische druk die het voor velen moeilijk maakt om vooruit te komen.

Genoemde bestemmingen lopen uiteen van Spanje en Italië tot Mexico, Noorwegen en Hongarije.

Bekijk ook:

Het eten van hondenvlees in Suriname

Suriname biedt nog volop kansen voor Nederlandse investeerders

Suriname als logische keuze

Suriname-analist en criticus R. Pinas reageert opvallend nuchter op die zoektocht. Nederlanders die vertrekken naar Vietnam, Mexico of Paraguay maken volgens hem dikwijls een vergissing.

Ze kennen de taal niet, de cultuur niet, en toch trekken ze erheen. Suriname ligt cultureel en historisch veel dichter bij Nederland, maar wordt te weinig serieus genomen als alternatief.

Hij wijst ook op het fiscale klimaat. Suriname kent geen aparte kapitaalwinstbelasting op de verkoop van vastgoed, en voor niet-ingezetenen blijft de belastingdruk vaak beperkt tot lokale inkomsten.

Dat maakt investeren in een woning of een stuk grond overzichtelijker dan in Nederland.

Ruimte voor ondernemers

Pinas ziet kansen in sectoren als landbouw, olie en gas, toerisme, vastgoed, logistiek en dienstverlening.

“In Nederland maken regelgeving en belastingdruk het steeds moeilijker om vermogen op te bouwen. In Suriname is er meer ruimte om te ondernemen en om strategisch te investeren,” aldus de analist.

Lagere grondprijzen, beschikbare ruimte en groeipotentieel in opkomende sectoren vormen daarvoor gunstige omstandigheden.

Hoewel ook Suriname zijn uitdagingen kent, vindt Pinas dat die niet te vergelijken zijn met de complexe regelgeving in Nederland.

Ondernemers met kapitaal, kennis en een goed netwerk kunnen volgens hem relatief snel positie innemen in een markt die volop in ontwikkeling is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

restaurant eten diner
Gezondheid

Het eten van hondenvlees in Suriname

Paramaribo anamoestraat
Nederland

Suriname biedt nog volop kansen voor Nederlandse investeerders

Financieel-economisch beleid onder de loep.
Suriname

Wijnerman: focus op begrotingsdiscipline, economische stabiliteit en toekomstgerichte investeringen

Onderwijsimpuls via internationale donatie.
Suriname

Nederlandse donateurs ondersteunen Surinaams onderwijs met schoolmaterialen

Internationale experts buigen zich over toekomst van financiële sector in Suriname
Suriname

CBvS organiseert internationale working group over financiële inclusie, gendergelijkheid en consumentbescherming

voorlichting juspol suriname
Suriname

Minister Monorath opent workshop geospaciale technologieën tegen goudsmokkel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws