• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Women in Agriculture” beurs in Nickerie benadrukt de kracht van vrouwelijke landbouwers

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 juni 2025 11:30
in Suriname
lvv beurs 2

Op zaterdag 14 juni vond op het parkeerterrein van de Nickerie Markt de “Women in Agriculture” beurs plaats.

Dit inspirerende evenement werd georganiseerd namens het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) door de Project Execution Unit (PEU), als onderdeel van het Programma voor Duurzame Landbouwproductiviteit (SU-L1052).

De beurs werd ondersteund door het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture (IICA) en gefinancierd door de Inter-American Development Bank (IDB).

Het doel van de beurs was om de belangrijke bijdrage van vrouwen in de agrarische sector zichtbaar te maken, te waarderen en te versterken.

Vrouwelijke landbouwers kregen de kans hun producten te presenteren, kennis uit te wisselen, te netwerken en toegang te krijgen tot waardevolle informatie en ondersteuning die hun professionele ontwikkeling kan bevorderen.

Bekijk ook:

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

Met zestien stands vol creatieve en informatieve presentaties werd een breed scala aan verse, lokale en ambachtelijke producten tentoongesteld.

Er waren eveneens informatieve booths met praktische, agrarische en financiële inzichten, gericht op de versterking van vrouwen in de landbouwketen. De beurs toonde de diversiteit, kracht en innovatie van vrouwelijke ondernemers in de sector.

Onder de deelnemers bevonden zich vertegenwoordigers van diverse LVV-afdelingen, lokale producenten, maatschappelijke organisaties en financiële instellingen.

Enkele van de aanwezige partijen waren: IICA, de Project Execution Unit, de afdelingen Onderzoek, Landbouw en Animal Health van LVV, Stichting Moederhart, Stichting Sari, Trustbank Amanah, KGVP, Erna’s Garden, Soetie Prem Products en Wi Uma Fu Sranan.

Districtscommissaris Senrita Gobardhan was ook aanwezig en richtte zich in een bemoedigende toespraak tot de aanwezigen.

Zij benadrukte het belang van doorzettingsvermogen, samenwerking en de onmisbare rol die vrouwen spelen in het waarborgen van voedselzekerheid en het stimuleren van economische groei in Suriname.

De “Women in Agriculture” beurs markeert een belangrijke stap in de erkenning en ondersteuning van vrouwelijke agrarische ondernemers. Het evenement bood niet alleen inspiratie en waardering, maar ook concrete instrumenten om verder te bouwen aan een duurzame toekomst voor vrouwen in de landbouw.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto
Suriname

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws