• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

“Women in Agriculture” beurs in Nickerie benadrukt de kracht van vrouwelijke landbouwers

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 juni 2025 11:30
in Suriname
lvv beurs 2

Op zaterdag 14 juni vond op het parkeerterrein van de Nickerie Markt de “Women in Agriculture” beurs plaats.

Dit inspirerende evenement werd georganiseerd namens het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) door de Project Execution Unit (PEU), als onderdeel van het Programma voor Duurzame Landbouwproductiviteit (SU-L1052).

De beurs werd ondersteund door het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture (IICA) en gefinancierd door de Inter-American Development Bank (IDB).

Het doel van de beurs was om de belangrijke bijdrage van vrouwen in de agrarische sector zichtbaar te maken, te waarderen en te versterken.

Vrouwelijke landbouwers kregen de kans hun producten te presenteren, kennis uit te wisselen, te netwerken en toegang te krijgen tot waardevolle informatie en ondersteuning die hun professionele ontwikkeling kan bevorderen.

Met zestien stands vol creatieve en informatieve presentaties werd een breed scala aan verse, lokale en ambachtelijke producten tentoongesteld.

Er waren eveneens informatieve booths met praktische, agrarische en financiële inzichten, gericht op de versterking van vrouwen in de landbouwketen. De beurs toonde de diversiteit, kracht en innovatie van vrouwelijke ondernemers in de sector.

Onder de deelnemers bevonden zich vertegenwoordigers van diverse LVV-afdelingen, lokale producenten, maatschappelijke organisaties en financiële instellingen.

Enkele van de aanwezige partijen waren: IICA, de Project Execution Unit, de afdelingen Onderzoek, Landbouw en Animal Health van LVV, Stichting Moederhart, Stichting Sari, Trustbank Amanah, KGVP, Erna’s Garden, Soetie Prem Products en Wi Uma Fu Sranan.

Districtscommissaris Senrita Gobardhan was ook aanwezig en richtte zich in een bemoedigende toespraak tot de aanwezigen.

Zij benadrukte het belang van doorzettingsvermogen, samenwerking en de onmisbare rol die vrouwen spelen in het waarborgen van voedselzekerheid en het stimuleren van economische groei in Suriname.

De “Women in Agriculture” beurs markeert een belangrijke stap in de erkenning en ondersteuning van vrouwelijke agrarische ondernemers. Het evenement bood niet alleen inspiratie en waardering, maar ook concrete instrumenten om verder te bouwen aan een duurzame toekomst voor vrouwen in de landbouw.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw dame bellen telefoon mobiel smartphone gesprek praten
Gezondheid

Slechte telefonische bereikbaarheid poliklinieken blijft probleem in Suriname

keuken eten
Lifestyle

Zoektocht naar gevulde gascilinders drijft Surinamers richting elektrisch koken

brandweer kbs 2
Lifestyle

Pinas wil einde aan donaties voor onverzekerde brandslachtoffers

Pinas Melvin
Suriname

Nieuwe leiding bij politie Suriname na officiële overdracht

ambulance
Gezondheid

Zorgen over trage aanrijdtijden ambulances in Paramaribo

adhin
Suriname

Voorzitter Adhin: moment van bezinning in parlement na verlies Santokhi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws