• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Weer stroom voor Guyaba

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 april 2022 12:00
in Nieuws
energie STROOM

Paramaribo gaststad voor Caribbean Energy Week 2026.

GFC NIEUWSREDACTIE- Het dorp Guyaba in het Boven-Surinamegebied is na enige periode te zijn verstoken van elektriciteit weer verlicht.

Zondag heeft de herstart van de energievoorziening plaatsgevonden onder toezicht van minister David Abiamofo van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), functionarissen van NH, het uitvoeringsbedrijf Power China en het traditioneel gezag van Guyaba.

Voorafgaand aan de her ingebruikname van de solarplant heeft de missie van het ministerie een inspectie uitgevoerd op de gereedheid van het systeem. Daarbij is ook het veilig en verantwoordelijk opgang brengen van de energievoorziening meegenomen. In dit verband heeft ook een oriëntatieronde in het dorp plaatsgevonden.

Voorts is tijdens dit werkbezoek gesproken over de verschillende beschikbare mogelijkheden en studies die er worden verricht op het vlak van waterpreventie. Dit, om in de toekomst de veiligheid van de plant te garanderen bij wateroverlast.

Hierin is ook meegenomen, de stand-by optie bij eventuele voortijdige stijging van het waterpeil. Zo zal schade worden voorkomen maar ook de veiligheid en stroomvoorziening gegarandeerd zijn.

Bekijk ook:

Kuldipsingh start herinrichting cruciale kruispunten Van ’t Hogerhuysstraat

Bewoners dringend gewaarschuwd: geen gebruik van water Moeroekreek

Eerder kwam de solarplant te Guyaba vanwege de overstroming in het Boven-Surinamegebied onder water te liggen. Ter voorkoming van schade is het systeem door)manschappen van het ministerie en het bedrijf Power China ontkoppeld en veiliggesteld.

De NH-bewindsman vroeg tijdens het bezoek aan de gemeenschap ook om zorgvuldig om te gaan met het zonnepanelen-systeem, een duurzame bovenal kostbare faciliteit voor de gemeenschap aldaar.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Grote wegwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat starten op 28 juni
Suriname

Kuldipsingh start herinrichting cruciale kruispunten Van ’t Hogerhuysstraat

DC Saramacca waarschuwt bevolking na vissterfte bovenloop Saramaccarivier.
Suriname

Bewoners dringend gewaarschuwd: geen gebruik van water Moeroekreek

Suriname op weg naar 600.000 vaten olie-equivalent per dag.
Suriname

S&P Global Energy: Suriname kan meer dan US$17 miljard aan offshore investeringen verwachten in komende vijf jaar

Minister Monorath reikt certificaten uit aan vijftien geslaagde rechterlijke ambtenaren in Courtyard Marriot
Suriname

Minister Monorath reikt certificaten uit aan vijftien geslaagde rechterlijke ambtenaren

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws