• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarom Surinaamse tieners van Nederlandse mondigheid kunnen leren

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
19 juli 2024 20:00
in Opinie
jongen kind 1

Foto ter illustratie.

OPINIE- Surinaamse tieners mogen wel wat assertiever worden. Een voorbeeld hiervan kunnen ze nemen aan hun leeftijdsgenoten in Nederland die vaak veel mondiger zijn.

In Nederland zien we tieners die sterk opkomen voor hun rechten, vlot praten en goed geïnformeerd zijn over allerlei maatschappelijke kwesties. Het verschil in assertiviteit is opvallend en zorgwekkend.

Nederlandse tieners durven hun mening te uiten, vragen te stellen en grenzen te stellen. Deze vaardigheden zijn hoognodig voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke participatie.

Surinaamse tieners daarentegen lijken vaak terughoudender en minder geneigd om hun stem te laten horen. Dit kan hen beperken in hun groei en mogelijkheden, zowel nu als in de toekomst.

De oorzaak ligt mogelijk in cultuurverschillen en opvoeding. In ons land wordt vaak meer waarde gehecht aan respect en gehoorzaamheid, wat assertiviteit kan ontmoedigen.

Hoewel respect belangrijk is, moet het niet ten koste gaan van het vermogen om voor zichzelf op te komen.

Het is hoog tijd dat onze tieners aangemoedigd worden om mondiger te zijn. Ouders, scholen en de gemeenschap spelen hierbij een grote rol.

Door jongelingen te leren hun mening te uiten, kritisch na te denken en zichzelf te informeren, kunnen we een generatie kweken die niet alleen respectvol, maar ook mondig en goed voorbereid is op de uitdagingen van de toekomst.

Foto ter illustratie.

J. Kerto

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname torarica pier
Opinie

Internationale samenwerkingen leveren de Surinaamse samenleving weinig op

liefde relatie love
Column

Surinamers in Nederland worstelen met vooroordelen over leeftijd in de liefde

san van der Eugene
Opinie

Van der San reageert op Johan Blomhoff

kleermaker kleding
Column

Kleermakers in Suriname blijven onderwerp van discussie

wet advocatuur
Opinie

Masterclass strafrecht voor NDP’ers: checks & balances zitten al in het wetboek van strafvordering

muskiet
Gezondheid

Bestrijding chikungunya vereist meer regie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws