• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouw uit Rotterdam weigert terug te keren naar Suriname: ‘Het is levensgevaarlijk daar’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 oktober 2024 20:00
in Lifestyle
vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam

Illustratiefoto. 'Steeds meer ouderen voelen zich eenzaam in Suriname.'

Een eind zestiger uit Rotterdam die al sinds de jaren ’80 in Nederland woont, zegt voor ‘geen goud’ terug te keren naar haar geboorteland Suriname.

De dame beweert dat de situatie in Suriname de afgelopen jaren alleen maar verslechterd is.

“Het is levensgevaarlijk daar. Ik was er voor het laatst tien jaar geleden, en sindsdien hoor ik van familie dat het nog erger is geworden,” schrijft ze in een WhatsApp-bericht aan GFC Nieuws Lifestyle.

Volgens haar heeft de huidige veiligheidssituatie in Suriname veel invloed op haar beslissing om het land te mijden.

“In mijn levensfase zijn veiligheid en zekerheid veel belangrijker. Ik wil me geen zorgen maken over criminaliteit of om de verkeerde tijd op de verkeerde plaats te zijn.”

Zelfs al zou ze jonger zijn, zou ze het niet overwegen om terug te keren.

“Zelfs als ik jonger was en met kleine kinderen in Suriname zou wonen, zou ik het lastig vinden om er toekomstperspectief te zien. Er zijn weinig mogelijkheden, zowel economisch als op het gebied van onderwijs en persoonlijke ontwikkeling.”

De senior merkt daarnaast dat de omgang met mensen anders is geworden. “Mensen willen altijd iets van je hebben. Ze zijn minder oprecht en hebben vaak iets achter de hand. Die oprechtheid van vroeger is weg.”

Mis dit niet:

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

Hoewel ze nog wat familie in Suriname heeft, woont het grootste deel van haar naaste familie inmiddels ook in Nederland.

“Ik ben content met hen hier. We zorgen goed voor elkaar en ik heb hier mijn leven opgebouwd. Voor mij is er geen reden meer om terug te gaan.”

Volgens haar is het jammer dat Suriname, het land dat ooit haar thuis was, nu een plaats is waar ze zich niet meer veilig voelt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Dit is ook relevant voor Surinamers die staan voor een studiekeuze in Nederland.
Lifestyle

Met deze hbo studies kunnen Surinamers €5.000 per maand verdienen

lgbt homo trans lesbisch
Lifestyle

Genezeres uit Paramaribo belooft vader homoseksuele zoon te ‘genezen’

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws