• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Volksgezondheid lanceert strategisch plan preventie baarmoederhalskanker

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 October 2022 13:00
in Nieuws
Uitstrijkje e1602596412106baarmoederkanker

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Volksgezondheid in Suriname heeft recentelijk het Nationaal Strategisch Plan 2021-2030 ter preventie en controle van baarmoederhalskanker gepresenteerd.

Dit plan omvat de doelen, plannen en werkwijze hoe de overheid samen met alle betrokken actoren het aantal gevallen van deze ziekte terug kan dringen. Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid zegt dat het streven is om het aantal gevallen in 2030 met 60 procent gereduceerd te hebben.

“Baarmoederhalskanker is een groot gezondheidsprobleem voor vrouwen in de hele wereld. In 2020 alleen zijn driehonderdduizend vrouwen overleden als gevolg van deze aandoening. Negentig procent van deze vrouwen leeft in lage- en middeninkomenslanden.”

De bewindsman zegt verder dat het een probleem is, dat niet alleen de gezondheidstoestand van de patiënt aantast, maar ook dat van het gezin of de familie.

“In Suriname is baarmoederhalskanker de tweede meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen”, voegt de minister eraan toe. Suriname noteert op jaarbasis 60 tot 70 nieuwe gevallen. “Meer dan driekwart van deze vrouwen meldt zich aan wanneer de ziekte reeds in een vergevorderd stadium is. Ongeveer 50 procent van deze vrouwen komt te overlijden”, aldus de bewindsman.

Hij zegt verder dat er in Suriname jaarlijks 23.7 gevallen op de honderdduizend vrouwen worden genoteerd. Uiteraard willen wij dat verlagen naar ongeveer 9 vrouwen.”

ShareTweetSend

Meer berichten

gynaecoloog onderzoeksbed
Lifestyle

Angstige tiener uit Wanica vreest dat ouders levensreddende behandeling zullen blokkeren

uiteten restaurant familie vrienden eten
Lifestyle

Surinamers verlangen volgens analist naar laagdrempelige uitgaansplek in Paramaribo

koken eten keuken
Lifestyle

Waarom koken en eten minder aantrekkelijk wordt bij zeer warm weer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws