• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Verkiezingen mei 2025 zullen normaal uitgeschreven worden”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 december 2022 11:30
in Nieuws
verkiezingen suriname stemmen e1613715065295

GFC NIEUWSREDACTIE- De voorzitter van het Surinaams parlement, Marinus Bee, stelt de samenleving gerust door aan te geven dat de algemene vrije- en geheime verkiezingen van 2025 normaal voortgang zullen vinden.

“Ik hoor mensen soms zeggen dat als het kiesstelsel en of de bepalingen niet gewijzigd zullen worden, er geen verkiezingen uitgeschreven zullen kunnen worden.” Dat klopt! Maar vanuit de verantwoordelijkheid als bestuurder en medewetgever kan ik aangeven dat er alles gedaan zal worden om zaken aan te pakken zoals het constitutioneel hof heeft geadviseerd,” zegt Bee aan de STVS.

Op 5 augustus heeft het Constitutioneel Hof zich uitgelaten over de voorgelegde rechtsvraag en beslist dat het huidig kiesstelsel niet voldoet aan een rechtvaardig kiesstelsel. Zeker als het komt op gelijkwaardigheid van de stemmen. De artikelen 9 en 24 van de Kiesregeling zijn hierdoor in strijd met het beginsel van gelijkheid en van een gelijkwaardig kiesrecht.

Bee geeft aan dat hij een team van juristen heeft zitten op dit vraagstuk. Het team zal zo snel als mogelijk advies uitbrengen over de te volgen stappen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dengue wagen rijdt door Blauwgrond bij start van luchtbespuitingen tegen Chikungunya in Suriname.
Suriname

“Regering moet onmiddellijk stoppen met het vergiftigen van Suriname”

Inbraak rover dief roof
Suriname

Gewapende inbrekers schieten op winkelier bij inbraak aan Indira Gandhiweg

baby kind
Suriname

Baby van vier maanden verdronken in ondergelopen woning aan Santoerweg

Doorgaand verkeer afgesloten wegafsluiting
Suriname

Zwaar transport Middenstandspolder per direct stopgezet

zon maan wolken
Suriname

Geen zware regenval verwacht dit weekend in Paramaribo

nieuwe sleusdeur
Suriname

OWRO vervangt sluisdeur Drielsmasluis na langdurige problemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws