Het bestuur van Vereniging Arya Diwaker heeft op 21 april een kennismakingsontmoeting gehad met president Jennifer Simons.
Tijdens het onderhoud zijn zowel de doelstellingen van de organisatie als diverse maatschappelijke vraagstukken besproken.
Aandacht voor achterstanden en personeelstekorten
Tijdens de gesprekken heeft de vereniging aandacht gevraagd voor achterstallige betalingen aan priesters en structurele knelpunten binnen de organisatie.
Ook werd gewezen op tekorten aan leerkrachten en maatschappelijke werkers, die de uitvoering van onderwijs- en sociale activiteiten onder druk zetten.
Volgens voorzitter Indersing Gangabisoensingh is er sprake van administratieve uitdagingen die dringend aandacht vereisen. De vereniging heeft de president verzocht om ondersteuning bij het aanpakken van deze knelpunten.
Plannen voor seniorenopvang stuiten op financiële obstakels
Naast interne uitdagingen kwam ook de groeiende maatschappelijke behoefte aan opvangvoorzieningen aan bod. Arya Diwaker heeft plannen om een seniorenopvangcentrum te realiseren aan de Henck Arronstraat. De uitvoering van dit project wordt echter belemmerd door een tekort aan financiële middelen.
De organisatie heeft de regering gevraagd ondersteuning te bieden bij het mobiliseren van fondsen, zodat het project op korte termijn gerealiseerd kan worden.
Belang van samenwerking benadrukt
President Simons heeft aangegeven de aangedragen vraagstukken te zullen bestuderen. Tijdens de ontmoeting werd het belang van samenwerking tussen overheid en maatschappelijke organisaties onderstreept, met name op het gebied van onderwijs en sociale opvang.
Brede rol binnen samenleving
Arya Diwaker vertegenwoordigt in Suriname de Arya Samaj, een hervormingsbeweging die zich richt op het uitdragen van de vedische leer.
De organisatie heeft een breed maatschappelijk bereik met 21 afdelingen en beheert dertien scholen verspreid over verschillende districten. Naast regulier onderwijs wordt ook aandacht besteed aan spirituele ontwikkeling en waardenvorming.
Bron: gov.sr
![[Aggregator] Downloaded image for imported item #435702](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/04/613edec7-d016-4910-87c8-cf8c97a3dcdb-750x375.jpg)






