• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Twee verdachten met de achternaam Bouterse ook aangehouden met zware wapens; zouden drugsvliegtuig opvangen”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 maart 2022 12:32
in Nieuws
wapens

GFC NIEUWSREDACTIE- In Nickerie, in het westen van Suriname, zijn woensdag zeven mannen opgepakt met acht aanvalsgeweren, een jachtgeweer, een Glock-pistool en munitie.

In Suriname gonst het van de geruchten dat er onder de verdachten twee familieleden van oud-president Desi Bouterse zouden zijn.

Volgens ongeverifieerde berichten lijkt het erop dat er onder de gevonden wapens ook geweren zijn die vorig jaar waren gestolen uit het magazijn bij de residentie van Bouterse. De wapens zijn eigendom van het Nationaal Leger.

De mannen werden aangehouden onder meer met 4 AK-47 geweren, 4 AR-15 geweren, een Glock pistool, een jachtgeweer, munitie, en een satelliettelefoon.

De Surinaamse minister van Justitie heeft gezegd te onderzoeken wat de achtergrond van de arrestaties is: ‘Wij vragen ons af wat dit is. Er kan sprake zijn van terrorisme, ruilhandel met drugs of het beschermen van een criminele organisatie’.

De zeven zitten volledig in beperkingen en mogen zelfs geen contact hebben met hun advocaat.

Crimesite meldt dat de politie vermoedt dat de groep een vliegtuigje met cocaïne zou gaan opvangen. De verdachten zijn Gilliano A. (36), Chenly L. , Glenn B.(47) , Izaac B. (42), Urwin W. (38), Ernesto B. (24), en Lorenzo B. (19).

Volgens de bron komen de AK’s uit de voorraad van het leger, en zijn de AR-15’s waarschijnlijk vanuit de Verenigde Staten het land binnengesmokkeld.

Mis dit niet:

Uitval Canawaima dreigt landbouwproductie en voedselzekerheid in Suriname te raken

President Simons houdt spoedberaad over verontreiniging Saramaccarivier

Desi Bouterse heeft gezegd dat hij op 22 juni vorig jaar ontdekte dat er was ingebroken in de wapenkamer. Er zouden onder meer 46 geweren en raketwerpers zijn ontvreemd.

Bouterse’s kleinzoon pleegde niet lang daarna zelfmoord. Walter Bouterse beschikte over gestolen wapens die hij volgens verklaringen van verdachten te koop zou hebben aangeboden.

Ook Desi Bouterse heeft het vermoeden over betrokkenheid van zijn kleinzoon geuit. Bouterse zei vorig jaar op een persconferentie dat ‘de onderwereld’ bereid was de wapens terug te geven.

Hij zou aan de regering hebben aangeboden te bemiddelen over teruggave. De regering zou daar niet op in zijn gegaan.

Er staat al een groep verdachten voor de rechtbank in de zaak van de wapendiefstal bij Bouterse en er is eerder een kleinere partij Kalashnikovs gevonden.

Opdrachtgevers voor de diefstal zijn nog niet in beeld gekomen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Kunstmest wordt schaarser en duurder.
Suriname

Uitval Canawaima dreigt landbouwproductie en voedselzekerheid in Suriname te raken

Internationale onderzoeksresultaten centraal tijdens spoedberaad over Saramaccarivier.
Suriname

President Simons houdt spoedberaad over verontreiniging Saramaccarivier

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Internationale onderzoeksresultaten centraal tijdens spoedberaad over Saramaccarivier.
Suriname

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

De Nieuwe Leeuw overhandigt voorstellen voor Sovereign Wealth Fund, Local Content en Transfer Pricing aan president Simons.
Suriname

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

Vernieuwing moet uitstraling, functionaliteit en veiligheid van politieambtenaren versterken.
Suriname

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws