• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toename alleenstaande moeders in Suriname die noodgedwongen hulp zoeken op sociale media

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 april 2024 07:00
in Lifestyle, Suriname
moeder vrouw jongen kind

Steeds meer alleenstaande moeders in Suriname zoeken tegenwoordig hulp op sociale media.

Deze moeders, die vaak werken, maar moeite hebben om rond te komen met hun salaris, voelen zich gedwongen om ondersteuning te zoeken vanwege de huidige economische situatie.

Ze vragen om financiële hulp en basisbehoeften zoals voedsel, luiers en babyvoeding. Sommigen uiten zelfs de angst om uit hun huis te worden gezet, als ze de huur niet kunnen betalen.

Deze groeiende trend baart zorgen, zegt een maatschappelijk werkster uit Paramaribo aan GFC Nieuws.

Terwijl sommige moeders anoniem om hulp vragen, zijn anderen bereid om hun privacy op te geven om geholpen te worden.

Hoewel een groot deel van de samenleving bereid is om een helpende hand te bieden, is er ook een groeiende bezorgdheid, dat deze tijdelijke oplossingen niet voldoende zijn om de dieperliggende problemen aan te pakken.

Er is behoefte aan structurele ondersteuningssystemen die alleenstaande moeders in staat stellen om financieel onafhankelijk te worden en hun gezinnen duurzaam te onderhouden.

Ook blijft er zekere terughoudendheid bestaan in sommige delen van de samenleving, voornamelijk vanwege zorgen over mogelijke misbruik van de situatie.

Men erkent dat niet alle hulpzoekenden daadwerkelijk in nood verkeren en dat er gevallen zijn waarin mensen mogelijk proberen te profiteren van de vrijgevigheid van anderen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

petitie inheems kollectief suriname 41
Suriname

“Te lang is er onzekerheid over de erkenning van onze grondrechten… Te lang is er onrecht”

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436245
Suriname

Spanning loopt op bij goudmijn: twee doden na val van berg

aids voorlichting wit santi
Suriname

Succesvolle aidsvoorlichting ter gelegenheid van 14-jarig bestaan SWEC

3 ranjan
Suriname

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436672
Suriname

Suriname investeert in wereldburgerschap: nieuwe generatie diplomaten in de maak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436659
Suriname

Gangarampandayweg bijna gereed na grootschalige aanpak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws