• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tegenbezoek Rutte toont bereidwilligheid Nederland om hernieuwde relatie met Suriname naar hoger niveau te brengen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 september 2022 02:00
in Nieuws
santokhi en mark rutte

GFC NIEUWSREDACTIE- De Nederlandse premier Mark Rutte brengt een bezoek aan Suriname.

Dit is een formeel tegenbezoek volgend op het bezoek van president Chandrikapersad Santokhi aan Nederland in september 2021”, zegt minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking.

Sinds het aantreden van de regering-Santokhi is er een markante ommekeer in de relatie tussen beide landen die een bijzonder historische band hebben.

Het bezoek van het Surinaamse staatshoofd aan Nederland in 2021 stond in het teken van het versterken en verbreden van de bilaterale relatie.

Santokhi had zijn opwachting gemaakt bij koning Willem-Alexander en had ook een breedvoerige deliberatie met Rutte.

Op ministerieel niveau zijn er toen ook afspraken gemaakt en intentieverklaringen getekend.

Met bijvoorbeeld de luchthaven Schiphol en het Amsterdam Universitair Medisch Centrum, AUMC, zijn er afspraken gemaakt voor verregaande samenwerking.

Het bezoek van de politicus toont de bereidwilligheid vanuit Nederlandse zijde om de hernieuwde relatie naar een hoger niveau te tillen.

Ramdin merkt op dat de regeringsleiders van beide landen behalve een bilateraal gesprek ook een evaluatiegesprek gesprek zullen hebben over de huidige samenwerking.

“Het is belangrijk om te weten waar we staan en wat beter kan”. De bewindsman geeft verder aan dat het visumbeleid hoog op de agenda staat van de Surinaamse regering.

De Nederlandse minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Liesje Schreinemacher maakt ook deel uit van de delegatie van premier Rutte.

Schreinemacher zal een ontmoeting hebben met Ramdin en een overleg met het maatschappelijk middenveld. Rutte zal ook een bezoek brengen aan De Nationale Assemblee.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld valuta
Lifestyle

Kunnen Surinamers in Nederland gemakkelijk een bijstandsuitkering ontvangen?

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433463
Suriname

Suriname en Ghana versterken bilaterale samenwerking

idb vp rusland rvm
Suriname

IDB presenteert vijfjarenstrategie voor Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433476
Suriname

President Simons installeert Sociaal Economische Raad

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433465
Suriname

Suriname pleit voor hechtere samenwerking tussen CELAC en Afrika

bouva
Suriname

Bouva: Surinaamse studenten in Cuba staan er niet alleen voor

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws