• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers staan mogelijk aan de rand van financiële chaos

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 juni 2025 15:44
in Suriname
Armoede meisje

Wat vandaag nog haalbaar lijkt, kan binnenkort mogelijk onbetaalbaar zijn. Suriname stevent waarschijnlijk af op een economische schokgolf indien er een einde komt aan de kunstmatig laag gehouden wisselkoers.

De verborgen realiteit, verborgen gehouden onder het beleid van de regering-Santokhi, staat wellicht op het punt om met volle kracht op het volk in te slaan.

Als de Surinaamse dollar haar kunstmatige waarde verliest, zoals aankomend DNA- voorzitter Ashwin Adhin dinsdag aan GFC Nieuws heeft laten weten, dreigen levensmiddelen en medicijnen voor duizenden onbereikbaar te worden.

De werkelijke waarde van de SRD wordt momenteel hoog gehouden via monetaire trucs en ingrepen die het volk een vals gevoel van stabiliteit geven. Maar onder die oppervlakte borrelt een storm.

De koers van de euro en Amerikaanse dollar kan razendsnel stijgen. Adhin zegt aan GFC Nieuws naar SRD 60 of zelfs hoger.

Indien dat bewaarheid wordt, betekent dat: lonen die veel minder waard zijn, huren die verdubbelen, kleine ondernemers en een bevolking die het dagelijks moeilijker krijgen om überhaupt te overleven.

Gezinnen die al worstelen met hoge kosten, zullen waarschijnlijk moeten kiezen tussen eten en medicijnen. Ouderen met vaste pensioenen in SRD zullen de pijn als eersten voelen.

Er dreigt geen geleidelijke crisis, maar een abrupte klap. Wat lange tijd weggedrukt werd met tijdelijke maatregelen, komt als een mokerslag terug, waarschuwen kenners.

Mis dit niet:

Kansengezinnen ontbreken in Surinaams beleid: gemiste kans voor Local Content en SROI

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

Adhin heeft aan GFC uitgelegd dat er concrete oplossingen klaarliggen, maar dat het volk moet begrijpen dat herstel alleen mogelijk is met gezamenlijke inspanning.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De gezinnen met de minste kansen dreigen achter te blijven.
Suriname

Kansengezinnen ontbreken in Surinaams beleid: gemiste kans voor Local Content en SROI

vliegen reizen vliegtuig passagier
Nederland

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De organisatie van Copa Pertjajah bereidt zich voor op de tweede editie van het 6x6-toernooi. Foto: Pixabay
Sport

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Brandweer blijft alert op mogelijke nasmeulende resten.
Suriname

Situatie op vuilstortplaats Ornamibo stabiel, voorzorgsmaatregelen opgeheven

Personeelsadministratie Justitie onder de loep.
Suriname

Justitie en Veiligheid start trainingen voor uniforme afhandeling personeelszaken

Longarts Gopie. Foto: CDS
Gezondheid

Longarts Gopie: Brandrook, fijnstof én Saharastof vormen gezondheidsrisico

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws