• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname gastland van Pan-Amerikaanse Damkampioenschappen 2026

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 april 2026 06:10
in Sport
dammen interguynese spelen

Suriname bevestigt sterke positie binnen internationale damwereld

Suriname is van 18 tot en met 25 april gastland van de 23ste editie van de Pan-Amerikaanse Damkampioenschappen voor dames, heren en jeugd onder de 20 jaar.

Het toernooi vindt plaats in het Dalian Nationale Mindsports Centre en is zaterdag officieel geopend door Lalinie Gopal, namens president Jennifer Geerlings-Simons.

Internationaal deelnemersveld en kwalificatie voor WK

Aan het kampioenschap nemen circa 60 spelers deel uit Noord-, Centraal- en Zuid-Amerika en het Caribisch gebied. Landen zoals Brazilië, Guyana, Trinidad en Tobago, Aruba, Curaçao en de Dominicaanse Republiek zijn vertegenwoordigd.

Het toernooi fungeert tevens als continentaal kwalificatietoernooi voor het Wereldkampioenschap dammen in 2027 in Nederland.

Sport als motor voor ontwikkeling

In haar openingstoespraak benadrukte minister Gopal het belang van damsport voor zowel persoonlijke als maatschappelijke ontwikkeling.

Volgens haar draagt dammen bij aan strategisch denken, discipline en mentale weerbaarheid, en ondersteunt het jongeren in hun groei en educatie.

Zij onderstreepte dat het bijzonder is dat Suriname na 29 jaar opnieuw gastheer is van dit prestigieuze evenement, wat volgens haar getuigt van de organisatorische capaciteit en de sterke positie van het land binnen de internationale damgemeenschap.

Aan de jeugdspelers, met name in de U20-categorie, gaf de minister een duidelijke boodschap mee om te blijven investeren in hun ontwikkeling.

Mis dit niet:

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

Etienne Vaessen spreekt van racisme en betreurt escalatie na nederlaag van Natio

Zij benadrukte dat jongeren niet alleen de toekomst van de sport vertegenwoordigen, maar ook van de samenleving als geheel.

Organisatie en regionale samenwerking

Volgens Dewsharan Sital, voorzitter van de Surinaamse Dambond, is dit de derde keer dat Suriname het kampioenschap organiseert. De eerste editie in het land vond plaats in 1980.

Ook Clifton Agata, president van de Pan American Draughts Confederation, sprak zijn waardering uit voor de organisatie.

Hij benadrukte dat het toernooi een belangrijke mijlpaal vormt voor de ontwikkeling van de damsport in de regio en dat toewijding en samenwerking cruciaal zijn voor succes.

De organisatie van het kampioenschap onderstreept de gezamenlijke ambitie om de damsport in de regio verder te ontwikkelen en spelers op hoog niveau te laten deelnemen aan internationale competities.

Het evenement draagt bij aan de sportontwikkeling in Suriname en versterkt tegelijkertijd de internationale sportrelaties.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Voorwaarts veroverde de President’s Cup 2026 door SV Broki met 1-0 te verslaan en ontving een cheque van 15.000 Amerikaanse dollar. Foto: CDS
Sport

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

Doelman Etienne Vaessen geeft uitleg over ongeregeldheden na duel tegen Guatemala
Sport

Etienne Vaessen spreekt van racisme en betreurt escalatie na nederlaag van Natio

“Wanneer zal dit eindelijk ophouden?”: jonge voetballer boos om racisme
Sport

11-jarige jeugdvoetballer spreekt zich uit tegen racisme na incident rond Margareth

Natio verslaat Martinique en kijkt nu naar Guatemala
Sport

Suriname vol vertrouwen richting tweeluik met Guatemala

Natio en Garuda profiteren van nieuwe ontwikkelingen rond nationaliteit.
Sport

Natio ontvangt Martinique in Essed Stadion na belangrijke overwinning op Honduras

Natio en Garuda profiteren van nieuwe ontwikkelingen rond nationaliteit.
Sport

Nieuwe wettelijke ruimte voor Nederlandse profs die uitkomen voor Suriname en Indonesië

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws