• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse schaakteams slaan terug in tweede ronde Schaakolympiade

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 september 2026 13:00
in Sport
Suriname herstelt zich sterk op Schaakolympiade met dubbele 4-0-zege

Suriname herstelt zich sterk op Schaakolympiade met dubbele 4-0-zege.

De Surinaamse schaakteams hebben zich tijdens de tweede ronde van de 46e FIDE Schaakolympiade in Samarkand, Oezbekistan, krachtig hersteld. Zowel het herenteam als het damesteam boekte een overtuigende 4-0 overwinning.

Na de eerste ronde, waarin het herenteam met 0-4 verloor van Cuba, volgde in de tweede ronde een maximale score tegen de British Virgin Islands. Ook de vrouwen lieten zich van hun beste kant zien met een 4-0 overwinning op Myanmar.

Heren rekenen af met British Virgin Islands

Het Surinaamse herenteam was in de tweede ronde duidelijk te sterk voor de British Virgin Islands en won met 4-0.

FM Viresh Giasi zorgde op het eerste bord voor de eerste overwinning en versloeg Maurice Lettsome. Ook CM Suradj Hanoeman zette zijn partij in winst om tegen Jhon Samuel.

Voor de jonge debutanten Roger Orasji en Ethan Tjin Kon Kiem werd het eveneens een bijzondere ronde. Beiden boekten hun eerste overwinning in een Schaakolympiade. Orasji won van Shamoy Joseph, terwijl Tjin Kon Kiem te sterk was voor Raheem Hodge.

De officiële toernooigegevens bevestigen de 4-0-overwinning van Suriname in de tweede ronde. Na twee ronden staat het Surinaamse herenteam daarmee op twee matchpunten.

Ook Surinaamse vrouwen boeken maximale score

Ook het Surinaamse damesteam liet in de tweede ronde een sterke prestatie zien. Tegen Myanmar werd eveneens een 4-0-overwinning behaald.

WCM Elise Wu, de Surinaamse dameskampioen, won op het eerste bord van Phoo Zum May. Op het tweede bord herstelde WCM Victoria Kaslan zich van haar nederlaag in de eerste ronde door Amarawatti Min te verslaan.

Mis dit niet:

Para-atleet Gionies Dikan jaagt in Colombia op kwalificatiepunten

Surinaamse sporters klaar voor South American Games in Santa Fe

Ook WFM Catherine Kaslan kwam tot winst. Zij versloeg Lin Htet Lin. Op het vierde bord maakte WCM Alexandra Kaslan de maximale teamscore compleet met een overwinning op Myint Myat May.

De vier speelsters maken deel uit van de officiële Surinaamse vrouwenploeg, die onder leiding staat van captain Reyna Frijde. De ploeg bestaat daarnaast uit Shefali Creebsburg.

Herstel na eerste ronde

De tweede ronde betekende daarmee voor beide Surinaamse selecties een duidelijke reactie na de openingsronde.

Het herenteam verloor in de eerste ronde met 0-4 van Cuba, terwijl de vrouwen hun eerste wedstrijd tegen Bulgarije met ½-3½ verloren.

Met de twee overtuigende overwinningen in ronde twee hebben beide teams hun eerste matchpunten van het toernooi binnen.

Derde ronde tegen Panama en Turkmenistan

Op vrijdag 18 september staat de derde ronde op het programma. Het Surinaamse herenteam neemt het op tegen Panama, terwijl de vrouwen tegenover Turkmenistan komen te staan. De derde ronde begint in Samarkand om 15.00 uur lokale tijd.

De Schaakolympiade telt in totaal elf ronden. Suriname maakt deel uit van een uitzonderlijk groot internationaal deelnemersveld: in de open competitie staan ruim tweehonderd nationale teams aan de start, terwijl ook de vrouwencompetitie bijna tweehonderd teams telt.

Voor de Surinaamse schakers en schaaksters betekent de derde ronde een nieuwe gelegenheid om de goede lijn van de tweede ronde voort te zetten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinaamse para-atleet krijgt internationaal podium in Cali
Sport

Para-atleet Gionies Dikan jaagt in Colombia op kwalificatiepunten

Team Suriname naar Argentinië voor South American Games 2026.
Sport

Surinaamse sporters klaar voor South American Games in Santa Fe

Jonge Green Guardians ontvangen waardering van Self Reliance
Sport

Self Reliance eert Surinaamse U-14-selectie na zilveren prestatie in CFU Challenge Series

Surinaamse schaakdelegatie ondanks uitdagingen aanwezig in Oezbekistan
Sport

Suriname vertegenwoordigd op grootste schaakevenement ter wereld

JOS investeert in herstel en veiligheid van kunstgrasvelden
Sport

JOS start rehabilitatie van kunstgrasvelden door heel Suriname

Stg. Saamaka Copa heeft afgelopen week haar 5e editie afgewerkt.
Sport

Saamaka Copa waarschuwt voor evenement dat niet door organisatie wordt georganiseerd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws