• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse piloten met Europese opleiding zijn vaak strenger getraind

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 maart 2025 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
piloot vliegen vliegtuig

Een piloot is een piloot, zou je denken. Maar achter de schermen zijn er grote verschillen in hoe piloten worden opgeleid, afhankelijk van waar ze hun brevet hebben gehaald.

Surinaamse en andere verkeersvliegers die in Europa hun opleiding hebben gevolgd, krijgen vaak een strenger en meer gestructureerd trainingsprogramma dan degenen die in de Verenigde Staten hun commerciële licentie hebben gehaald.

Dat heeft alles te maken met de verschillende luchtvaartregels van EASA (Europa) en FAA (VS).

Beide volgen de wereldwijde standaarden van de ICAO, maar EASA legt de nadruk op uitgebreide theorie-examens en rigide vaardigheidstesten, terwijl de FAA-opleiding meer flexibiliteit biedt en sneller te doorlopen is.

Dat betekent uiteraard niet dat in Amerika opgeleide piloten minder kundig zijn.

Zelfs voor privépiloten (PPL, het ‘beginbrevet’) is het verschil merkbaar. In Europa moeten piloten 9 theorie-examens afleggen, terwijl de FAA slechts één schriftelijke kennisproef van 60 vragen vereist.

Bij het commerciële brevet (CPL) zijn de verschillen nog groter. De FAA vereist 250 vlieguren, terwijl EASA met 200 vlieguren voldoende heeft.

Toch is de Europese route intensiever door de strenge theorie-examens met 13 onderdelen, de zogeheten ATPL-theorie.

Mis dit niet:

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

Voor Surinaamse piloten is een FAA-opleiding meestal de logische en goedkopere keuze.

In Zuid-Amerika en het Caribisch gebied is een FAA-brevet niet alleen erkend, maar vaak ook de standaard.

Voor wie in Europa wil vliegen, kan een EASA-opleiding of conversie achteraf een flinke uitdaging zijn.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar verdwenen kwik bij politiebureau Geyersvlijt wordt voortgezet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws