• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname wil met rijst, cassave en ondernemerschap meer inkomsten creëren in binnenland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 september 2026 17:34 - Geüpdatet op 17 september 2026 02:01
in Suriname
Minister Miquella Huur ontving de presidentiële werkgroep Armoede, Welzijn en Productieve Arbeid voor overleg over projecten in het binnenland. Foto: CDS

Minister Miquella Huur ontving de presidentiële werkgroep Armoede, Welzijn en Productieve Arbeid voor overleg over projecten in het binnenland. Foto: CDS

Het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) wil met landbouw, ondernemerschap en lokale verwerking meer duurzame inkomstenmogelijkheden creëren voor marron en inheemse gemeenschappen in het binnenland.

Minister Miquella Huur heeft hierover op 14 september gesproken met de presidentiële werkgroep Armoede, Welzijn en Productieve Arbeid.

Tijdens het overleg kreeg de werkgroep, onder leiding van ondervoorzitter Zuleima Deugdzaam, uitleg over verschillende projecten die moeten bijdragen aan armoedebestrijding, welzijn en productieve arbeid.

Meer verwerking binnen gemeenschappen

Een belangrijk onderdeel van de plannen is het stimuleren van agrarische productie. Directeur Hermien Pavion van het Directoraat Agrarische Ontwikkeling Binnenland gaf aan dat onder meer wordt ingezet op hooglandrijst, cassave en andere landbouwproducten.

Het ministerie wil niet alleen dat er meer wordt geproduceerd. Waar mogelijk moeten landbouwproducten ook binnen de gemeenschappen worden verwerkt.

Hierdoor kan een groter deel van de economische opbrengst lokaal blijven en kunnen nieuwe werkzaamheden en ondernemingen ontstaan.

Lokale boeren krijgen daarnaast trainingen en kennis om hun productie en ondernemerschap verder te ontwikkelen.

Ondernemerschap in dorpen stimuleren

Directeur Mavrick Boejoekoe ging tijdens het overleg in op het project Leaving No One Behind, dat samen met het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties wordt uitgevoerd. Via dit project is volgens RO ondernemerschap in verschillende dorpen gestimuleerd.

Mis dit niet:

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Ook werkt het ministerie aan capaciteitsversterking van districtscommissarissen, zodat zij ontwikkelingen en projecten in hun districten beter kunnen begeleiden.

Minister Huur omschreef de bijeenkomst als een eerste kennismaking met de presidentiële werkgroep. Tijdens een vervolgoverleg moeten de verschillende projecten uitgebreider worden besproken en in kaart worden gebracht.

De werkgroep heeft aangegeven haar platform ook te willen gebruiken om meer bekendheid te geven aan projecten die gericht zijn op armoedebestrijding en economische ontwikkeling in de gemeenschappen.

Bron: gov.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Minister Melvin Bouva en beleidsadviseur Manodj Hindori vertegenwoordigden Suriname. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil buitenlandse investeerders sneller helpen en sluit zich aan bij nieuw regionaal netwerk

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws