• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse organisaties: excuses Rutte voor slavernijverleden op dit moment niet verstandig

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 September 2022 11:18
in Nieuws
santokhi en mark rutte

GFC NIEUWSREDACTIE- Surinaamse organisaties vinden dat de Nederlandse premier Mark Rutte op een later moment speciaal voor de excuses naar Suriname moet afreizen en dat er eerst nog een grondig voortraject nodig is.

Rutte en minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) brengen maandag en dinsdag een werkbezoek aan Suriname.

Als Rutte tussen andere afspraken door excuses zou aanbieden, zou Nederland de ernstige gevolgen van de slavernij niet serieus genoeg nemen, zegt zowel de Nationale Reparatie Commissie Suriname (NRCS) als het Nationaal Comité Herdenking Slavernijverleden in gesprek met NU.nl.

Rutte liet in juli weten tijdens dat bezoek geen excuses te maken voor het Nederlandse slavernijverleden in de voormalige kolonie. Volgens de premier gaat het bezoek vooral over de toekomstige relatie tussen beide landen.

Voorzitter Marinus Bee van het Surinaamse parlement zou juist blij zijn met excuses tijdens het werkbezoek, zei hij in augustus tegen Trouw. Maar NRCS-voorzitter Armand Zunder van de onafhankelijke Surinaamse presidentiële commissie en voorzitter Johan Roozer van het comité vinden excuses tijdens die twee dagen onverstandig.

De excuses gaan volgens experts om de erkenning dat het Nederlandse slavernijverleden een periode van foute gebeurtenissen was. Die erkenning is volgens hen nodig voor een betere toekomst van alle Nederlanders.

ShareTweetSend

Meer berichten

Herdershond Duitse herder hond puppy
Lifestyle

Hittegolf in Suriname zo bescherm je je dier tegen uitdroging en stress

milieuvervuiling platte brug
Suriname

Plattebrug kreunt onder afval: Surinamers vervuilen hun eigen erfgoed

Zwaailicht politie
Suriname

Bromfiets mogelijk gedumpt en in brand gestoken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws