• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse kiezers laten zich als makke lammetjes leiden door misleidende politici

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 september 2024 22:00
in Lifestyle, Suriname
Stembus verkiezingen

GFC Nieuws-analist R. Pinas voorspelt dat de Surinaamse kiezers bij de komende verkiezingen opnieuw zullen worden misleid met loze beloftes en politieke retoriek.

Volgens hem is er geen enkele aanwijzing dat het Surinaamse volk in de afgelopen jaren wijzer is geworden. Integendeel, hij meent dat vooral de jongere generatie zelfs nog makkelijker te beïnvloeden is door slimme politieke trucjes en campagnes.

“Het zou ontzettend naïef zijn om te denken dat kiezers een keuze maken op basis van inhoudelijke programma’s en gedegen argumenten.

In werkelijkheid wijzen alle signalen erop dat sluwe politici er wederom in zullen slagen om een groot deel van de kiesgerechtigden als makke lammetjes aan zich te binden,” aldus de objectieve waarnemer.

Volgens de analist draait het bij verkiezingen in Suriname allang niet meer om de inhoud. “Het is evident dat de leiders met het meeste charisma en de grootste mond de meeste stemmen zullen binnenhalen.

Het gaat niet om beleidsplannen, maar om wie het best de massa kan bespelen en wie de meeste zichtbaarheid heeft.”

Pinas wijt deze situatie mede aan het lage scholingsniveau van de gemiddelde Surinamer.

“Ze zijn zo makkelijk te beïnvloeden dat je het bijna niet voor mogelijk houdt. De realiteit is dat veel mensen niet verder kijken dan oppervlakkige beloftes en mooie praatjes,” concludeert hij.

Mis dit niet:

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

inflatie geld euro
Lifestyle

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups onderdeel van bredere monitoring.
Suriname

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Het Willebrod Axwijk Sport en Jeugdcentrum wordt schoongemaakt en opgeknapt om de negen sportvelden weer volledig bruikbaar te maken. Foto: CDS
Suriname

Integrale aanpak moet verwaarloosd SOSIS nieuw leven inblazen

Ontmoeting en samenwerking centraal tijdens Saamaka Mbei Mbei Wojo Wojo 2026.
Suriname

VSG wil betrokkenheid binnen Saamaka-gemeenschappen verder versterken

“Dogla” aangehouden na beschuldiging van poging tot verkrachting.
Suriname

Vrouw treft gewapende man naast bed aan in Albina, verdachte aangehouden

Vondst kluis leidt tot onderzoek van politie en recherche
Suriname

Opengebroken kluis zonder inhoud aangetroffen tijdens schoonmaakwerkzaamheden Santo Boma

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws