• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse familie in Nederland koopt alvast bestek voor wanneer hun kinderen uit huis gaan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 november 2023 04:52
in Lifestyle
gezin familie koken keuken eten

Een in Nederland wonende Surinaamse familie heeft tijdens een recente familiebijeenkomst in Den Haag een unieke traditie onthuld: het opsparen van bestek en kookgerei voor hun nog jonge kinderen.

Deze bijzondere actie, verteld door een persoon dichtbij de Suri-Neds aan een correspondent van GFC Lifestyle, laat zien hoe vooruitdenkend dit gezin is.

Ondanks dat hun kinderen nog jong zijn, heeft het gezin besloten om nu al te investeren in essentiële huishoudelijke artikelen zoals pannen, potten, en besteksets.

“We willen niet wachten tot het laatste moment. We weten niet hoe duur deze items in de toekomst zullen zijn door de inflatie, en door nu alvast te beginnen, kunnen we geleidelijk een uitzet voor onze kinderen opbouwen,” vertelde één van de familieleden.

“Het is meer dan alleen bestek kopen; het gaat over het voorbereiden van onze kinderen op een zelfstandig leven en hen het gevoel geven dat ze altijd op ons kunnen rekenen, zelfs als ze niet meer thuis wonen,” voegde zij eraan toe.

Bekijk ook:

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

Een aan het KIVC verbonden social worker vertelt dat Surinaamse gemeenschap in Nederland vaak wordt gekenmerkt door sterke familiebanden met de nadruk op zelfredzaamheid en voorbereiding.

“In dit gezin draagt de oudere generatie actief bij aan de toekomstige onafhankelijkheid van hun kinderen, wat een belangrijk aspect is van culturele integratie en financiële planning,” legde de maatschappelijk werkster uit.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

Met dit maandsalaris voel je je ook als Surinamer niet rijk in het peperdure Holland. Foto: Scheveningen, toeristische trekpleister
Lifestyle

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

nvb bus straat paramaribo verkeer
Lifestyle

Suriname: hard rijden op een voorrangsweg is ook gevaarlijk

Nieuwe EU regels moeten kledingverspilling tegengaan. Dit kan ook kansen bieden voor Surinaamse importeurs, goede doelen en gezinnen. Foto: illustratief
Lifestyle

Nieuwe EU-regel kan Suriname gratis kleding opleveren

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws