• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse drugsverdachte Joël Martinus alias ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 juni 2025 10:13
in Suriname
joel martinus bordo

Joel Martinus 'Bordo'

Na meer dan een jaar op de vlucht te zijn geweest in Brazilië, is Joël Martinus, beter bekend als “Bordo”, vandaag onder strenge bewaking gearriveerd in Frankrijk.

De beruchte Surinaamse drugsverdachte werd in mei 2024 gearresteerd in Brazilië op verzoek van Interpol en is nu via een Air France-vlucht van São Paulo naar Parijs (Roissy) uitgeleverd aan de Franse autoriteiten, meldt Franse media, waaronder France-Guyane.fr.

Bordo was in Frankrijk bij verstek veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens drugshandel. Met zijn uitlevering komt er een einde aan een langdurige procedure, en staat hem een celstraf én mogelijk nieuwe strafrechtelijke onderzoeken te wachten.

De Franse politie is van plan hem te ondervragen over zijn mogelijke betrokkenheid bij andere criminele zaken, en ook Amerikaanse en Nederlandse opsporingsdiensten zouden geïnteresseerd zijn in een verhoor.

De zaak heeft een ironische wending: in 2017 overleed een drugskoerier op een Air France-vlucht van Cayenne naar Parijs aan een overdosis.

Destijds spotte Bordo online met de luchtvaartmaatschappij, die volgens hem zijn “mules” vervoerde. Nu vliegt hij op dezelfde manier, maar als arrestant naar zijn straf.

Naast Frankrijk wil ook Suriname hem vervolgen, in een aparte zaak waarin hij verdacht wordt van moord. Mocht hij zijn Franse straf volledig uitzitten, dan kan zijn uitlevering aan Suriname volgen.

Mis dit niet:

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa de deur sluit

Nederland zegt Surinamers graag te ontvangen — waarom blijft een visum dan zo ingewikkeld?

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa strengere eisen invoert. Foto's kippen ter illustratie.
Gezondheid

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa de deur sluit

Bankafschriften, inkomensbewijs en €125 kosten: reizen naar Nederland blijft voor Surinamers omslachtig. Foto: KLM Boeing 777
Lifestyle

Nederland zegt Surinamers graag te ontvangen — waarom blijft een visum dan zo ingewikkeld?

Kookgasprijs stijgt opnieuw: 28 lbs-cilinder nu SRD 535
Suriname

Kookgas opnieuw duurder: EBS voert laatste fase van subsidieafbouw door

KPS voert controles op na roofoverval Witagron
Suriname

Daling zware criminaliteit, maar zorgen over veiligheid blijven

Surinam Airways blijft Georgetown bedienen via Miami
Suriname

Surinam Airways beëindigt seizoensvluchten naar Barbados per 30 september

Politie grijpt in na nieuwe onrust rond familie aan Boerbuitenweg.
Suriname

Drie gezinsleden beruchte familie door RBTP en politie Munder aangehouden, vierde voortvluchtig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws