Op uitnodiging van de Zijin Mining Group en de Tianjin China Geological Survey heeft een delegatie van het Ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), onder leiding van minister David Abiamofo, een officieel werkbezoek gebracht aan China.
Het bezoek vond plaats van 21 tot en met 26 oktober en stond in het teken van duurzame samenwerking, technologische innovatie en verantwoord mijnbouwbeleid.
Tijdens het bezoek nam de delegatie deel aan diverse werkbezoeken en vertegenwoordigde Suriname bij de China International Mining Conference and Expo (CIMC), één van de grootste mijnbouwevenementen in Azië.
Strategische gesprekken met Zijin Mining Group
De missie startte op 21 oktober met een bezoek aan het hoofdkantoor van Zijin Mining Group, waar de delegatie werd ontvangen door Chairman Chen Jinghe. De gesprekken richtten zich op de recente ontwikkelingen bij het Rosebel Gold Mines-project in Suriname en de voortzetting van duurzame mijnbouwactiviteiten.
Als onderdeel van de zogenoemde Zijin tour bracht de delegatie tevens bezoeken aan de kopermijn en koperraffinaderij van het bedrijf in Xiamen, waar kennis werd gedeeld over geavanceerde mijnbouwtechnieken, raffinageprocessen en milieustandaarden.
Suriname presenteert koers richting verantwoorde mijnbouw
Tijdens de China International Mining Conference in Tianjin (23–25 oktober) presenteerde minister Abiamofo de nieuwe koers van Suriname richting verantwoorde en toekomstgerichte mijnbouw.
De bewindsman lichtte de hervormingen in de Surinaamse Mijnbouwwet toe, die meer nadruk leggen op milieubescherming, transparantie en gemeenschapsrechten op basis van het Free, Prior and Informed Consent (FPIC)-principe.
Daarnaast kondigde minister Abiamofo de oprichting van de Delfstoffenautoriteit Suriname aan – een onafhankelijke toezichthouder die naleving van wet- en regelgeving, milieunormen en verantwoord mijnbouwgedrag zal waarborgen.
De NH-minister deed een oproep aan internationale investeerders om met Suriname samen te werken op basis van eerlijkheid, duurzaamheid en wederzijds respect.
Innovatie en vergroening bij Rosebel Gold Mines
Op 24 oktober sprak minister Abiamofo tijdens het Zijin Forum over de rol van de Zijin Mining Group in de vernieuwing van de goudmijnbouw in Suriname.
Hij benadrukte de stappen die Rosebel Gold Mines zet richting milieuvriendelijke productie, waaronder de inzet van hybride mijntrucks en de bouw van een 25 MW zonne-energiecentrale.
Deze initiatieven tonen volgens de bewindsman aan dat Suriname actief inzet op een evenwicht tussen economische groei en ecologische verantwoordelijkheid.
Versterking van de bilaterale samenwerking
De deelname aan de CIMC onderstreept de praktische uitvoering van het in oktober 2023 ondertekende Memorandum of Understanding (MoU) tussen de ministeries van Natuurlijke Hulpbronnen van Suriname en China, gericht op nauwere samenwerking in de mijnbouwsector.
Met dit werkbezoek bevestigt Suriname zijn ambitie om een moderne, duurzame en transparante mijnbouwsector te ontwikkelen die ten goede komt aan zowel de nationale economie als toekomstige generaties.



![[Aggregator] Downloaded image for imported item #418517](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/WhatsApp-Image-2025-11-01-at-19.25.20-2.jpeg)
