Strafeis in zaak activist Pakittow mogelijk op 18 juli

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Surinaams Openbaar Ministerie komt op 18 juli mogelijk met een strafeis in de zaak tegen activist Stephano ‘Pakittow’ Biervliet en zijn truckchauffeur A. Ramharak.

Beide mannen wordt opruiing, poging tot doodslag en poging tot mishandeling en brandstichting ten laste gelegd.

Al jarenlang organiseert Pakittow demonstraties tegen wanbeleid en corruptie in Suriname. Maar met het geweld van 17 februari dit jaar zegt hij niets te maken te hebben.

OOK INTERESSANT
Mentale gezondheid krijgt extra aandacht tijdens bewustwordingsmaand

“Wij zijn in een land met corrupte leiders en mensen, waarbij politieke belangen op het spel staan. Ik ga niet zeggen dat het mensen van Abop, VHP, NPS of PL waren, maar er is een coup gepleegd op 17 februari,” zei Pakittow in de rechtszaal bij de voortzetting van de zaak.

OOK INTERESSANT
Ouders woedend op tatoeëerder nadat 16- jarige dochter met grote tatoeage op arm thuiskomt

Hij is er heilig van overtuigd dat mensen zijn aangezet tot geweld tijdens de protesten van 17 februari.

Pakittow wordt bijgestaan door advocaat Benito Pick en verdachte Ramharak krijgt rechtsbijstand van Irvin Kanhai.

Op 18 juli zal de Officier het requisitoir houden. Daarbij zullen de bewijsmiddelen worden gepresenteerd en zal eventueel een strafeis gedaan worden.