• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Stelen van overheidsgeld moet stoppen,” zegt president

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 september 2025 08:00
in Suriname
Omkopen fraude

President Jennifer Geerlings-Simons benadrukt dat zij al vóór de verkiezingen duidelijk maakte dat de sociaaleconomische situatie in Suriname niet van de ene dag op de andere zou verbeteren.

Hoewel er een IMF-programma is uitgevoerd, merkt de doorsnee burger daar in het dagelijks leven nog weinig van. De hoge prijzen in de winkels blijven zwaar drukken op de samenleving.

Om verlichting te bieden, zijn er verschillende programma’s opgezet om sociaal-zwakkeren te ondersteunen. De president geeft echter aan dat de uitvoering vaak tekortschiet.

“Wanneer er door de overheid middelen worden vrijgemaakt om mensen te helpen, dan moet dat geld ook daadwerkelijk bij de mensen terechtkomen. Als er geld verdwijnt, kunnen we minder mensen ondersteunen,” aldus Geerlings-Simons.

In dat kader heeft zij overleg gevoerd met minister van Sociale Zaken, Diana Pokie. Er is afgesproken om grondig te onderzoeken waar de knelpunten liggen.

Het doel is om misstanden bloot te leggen en de uitvoering van de programma’s te verbeteren, zodat hulp terechtkomt bij de gezinnen die het echt nodig hebben.

De president erkent dat de weg naar economisch herstel tijd kost. “Alles gaat niet meteen in orde komen. Maar één ding is zeker: het stelen van middelen die bedoeld zijn voor de meest kwetsbaren, moet stoppen,” benadrukte zij.

Volgens Geerlings-Simons gaat het nu om het overbruggen van deze moeilijke periode met eerlijk bestuur en effectieve sociale programma’s, zodat de samenleving stukje bij beetje perspectief kan terugvinden.

Mis dit niet:

Wijkkantoren Commewijne kampen met gebrekkige voorzieningen en achterstallig onderhoud

Religieuze spanningen escaleren: schoonvader bedreigt moslim-schoondochter met mes

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ambtenaren werken zonder basisvoorzieningen in wijkkantoren Commewijne
Suriname

Wijkkantoren Commewijne kampen met gebrekkige voorzieningen en achterstallig onderhoud

Illustratiefoto.
Suriname

Religieuze spanningen escaleren: schoonvader bedreigt moslim-schoondochter met mes

Defensie start zesde Operatie Gran Mati in Marowijne.
Suriname

Operatie Gran Mati 2026 brengt gratis medische zorg naar Moengo en Albina

Dodelijke aanrijding op kruising Dageraadweg en Martin Luther Kingweg
Suriname

Bromfietser overleden na ernstige aanrijding op Martin Luther Kingweg

FAO richt pijlen op kassenteelt, vrouwen en jongeren in Suriname.
Suriname

FAO en LVV versterken klimaatslimme landbouw in Suriname

RGM versterkt gemeenschapsbetrokkenheid met ondersteuning van 21 scholen.
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines deelt 253 schoolpakketten uit aan leerlingen in Brokopondo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws