• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stanley Raghoebarsing beëdigd tot minister van Financiën en Planning

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 december 2022 15:25
in Nieuws
NEW MINFIN 480x320stanley ragoebarsing ramdin albert en sylvano tjonahin

GFC NIEUWSREDACTIE- Kermechend Stanley Raghoebarsing is de nieuwe minister van Financiën en Planning in Suriname.

Hij is vandaag door president Chandrikapersad Santokhi beëdigd in deze functie.

Raghoebarsing was kort daarvoor de Regeringscommissaris bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS), en adviseur op het ministerie van Financiën en Planning. Na de beëdiging vond de overdracht van het beheer over het ministerie plaats.

Raghoebarsing is tweemaal eerder minister geweest, in verschillende kabinetten. Eerst als minister van Ontwikkelingssamenwerking en Planning en daarna als minister van Landbouw Veeteelt en Visserij.

Santokhi heeft bij de beëdiging aangegeven dat er bij elke benoeming van een minister, zorgvuldig naar alle aspecten gekeken wordt om de juiste persoon voor de taak uit te kiezen.

“De heer Raghoebarsing, heeft een admirabele staat, van dienst in bestuur, ten gunste van de samenleving. Hij is op de hoogte van de actuele financieel-economische problematiek en hij kent het ministerie door en door”, aldus het staatshoofd.

De ministers Ramdin en Tjon Ahin die voor korte tijd naast hun eigen portfolio als waarnemers fungeerden op het ministerie van Financiën en Planning hebben het protocol van overdracht getekend.

Een van de eerste zaken waaraan Raghoebarsing zal werken is de aanpassing van de ingediende Ontwerpwet, Begroting 2023, en het daarbij behorende Jaarplan 2023. Dit omdat de financiële en economische realiteit anders is dan toen die was opgesteld.

Mis dit niet:

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

De nieuwbakken minister en zal naast de nationale issues, ook aandacht moeten schenken aan de internationale aspecten van de gezondmaking van de economie. Hierbij is de relatie met Internationale Financiële Instellingen van eminent belang.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

VHP-Nederland in gesprek met Ramsukul over politieke koers en diaspora
Nederland

VHP-Nederland pleit voor sterkere verbinding tussen Suriname en diaspora

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws