• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi kritisch over prestaties Amoksi en roept op tot meer zetels voor VHP

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 januari 2025 05:00
in Suriname
vhp chan santokhi

VHP benadrukt nalatenschap en vraagt om respect en rust

Tijdens een toespraak heeft president tevens voorzitter van de VHP, Chandrikapersad Santokhi, zijn zorgen geuit over het beleid van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie.

Zonder specifieke fouten aan te wijzen, maakte de president duidelijk dat hij niet tevreden is met de prestaties van JusPol.

In zijn oproep aan het publiek drong hij erop aan de VHP meer zetels te geven in de volgende verkiezingen, zodat de partij meer ministeries kan beheren en effectiever beleid kan voeren.

Santokhi herinnerde het publiek eraan dat hij zelf eerder minister van Justitie en Politie is geweest. ‘U hebt gezien hoe het ministerie toen functioneerde, en u ziet hoe het nu is,’ verklaarde hij.

Hij wees erop dat het kabinet maatregelen heeft genomen om de situatie te verbeteren, zoals de aanschaf van een groot aantal politievoertuigen.

De president benadrukte de vooruitgang die zijn regering heeft geboekt ondanks het feit dat de VHP slechts 20 van de gevraagde 28 zetels kreeg.

Hij prees de herstelde en groeiende economie, de toename van werkgelegenheid, de reserves die zijn gestegen tot USD 1,4 miljard en de succesvolle schuldherschikking. ‘We kunnen nog meer bereiken als we een groter mandaat krijgen,’ benadrukte Santokhi.

Santokhi sloot zijn toespraak af met een oproep aan de burgers om bij de volgende verkiezingen de VHP te steunen met meer zetels, zodat de partij meer verantwoordelijkheid kan nemen en verdere verbeteringen kan realiseren op meerdere ministeries.

Mis dit niet:

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Smeulend afval houdt brandweer op Ornamibo alert
Suriname

Brand Ornamibo onder controle, maar smeulend afval blijft risico vormen

Parbo Bier 275 ml officieel gelanceerd op Guyanese markt
Suriname

Parbo Bier en Rudisa bundelen krachten voor marktintroductie in Guyana

Surinamers in problemen door gebrek aan Amerikaanse dollars bij cambio’s
Suriname

Surinamers rijden van cambio naar cambio op zoek naar Amerikaanse dollars

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws