• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi bemoedigt Surinaamse studenten op Cuba

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 september 2023 03:30 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:39
in Nieuws, Suriname
studeren

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens het bezoek aan Cuba een grote groep Surinaamse studenten die vertoeven op het eiland staat aangemoedigd om te blijven streven naar het beste en steeds door te zetten ondanks uitdagingen.

Het staatshoofd informeerde de studenten ook over de meest recente ontwikkelingen in eigen land en presenteerde een overzicht van het gevoerde beleid en de voornemens van de komende tijd.

Voorts had de president oor voor de aandachtspunten en voorstellen van de Surinaamse studentengemeenschap. Hij bemoedigde de studenten om niet op te geven en naast inzet ook de kracht van de Almachtige aan te roepen. Uitdagingen maken de mens alleen maar sterker en weerbaar.

Het luchtig en openhartig gesprek vond plaats op de Surinaamse ambassade in Havana, Cuba. Het staatshoofd is samen met Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) op werkbezoek in het kader van het G77+China summit dat wordt gehouden in Cuba.

In zijn inleiding gaf de president aan zelf ook ver van huis te zijn geweest voor het volgen van een opleiding tot politieofficier. Hij gaf aan bekend te zijn met de uitdagingen die daarmee gepaard gaan.

Tegelijkertijd stelde het staatshoofd ook dat de uitdagingen en probleempunten van de huidige tijd volledig anders zijn. Op Cuba vertoeven momenteel enkele tientallen studenten die vooral medicijnen studeren.

Na de toespraak van de president brachten de studenten enkele dringende aandachtspunten naar voren. Gebrek aan nutriëntrijke voedingsmiddelen en medicamenten  zijn de voornaamste problemen.

Voorts werd bezorgdheid geuit over de financiële voorzieningen via, onder andere, de Nationale Ontwikkelings Bank (NOB).

De studenten gaven verder aan dat de situatie in Cuba hen een bron van karaktersterkte verschaft. Zij zullen vooral positief blijven en hebben meer waardering voor het eigen in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws