• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Ida Thornhill door Ida Thornhill
17 april 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam

Illustratiefoto. 'Steeds meer ouderen voelen zich eenzaam in Suriname.'

De toenemende vereenzaming onder ouderen in Suriname krijgt meer aandacht.

Naast signalen van de Sanatan Dharm Maha Sabha Suriname, bevestigt ook lifestyleanalist en trendwatcher Patricia Wong dat deze ontwikkeling zich duidelijk aftekent binnen de samenleving.

Aanleiding vormt een recent overleg tussen het bestuur van de Sanatan Dharm en president Jennifer Simons, waarbij onder meer werd gewezen op de groeiende groep ouderen die met eenzaamheid kampt.

Volgens de organisatie is dit een zorgwekkende trend die om aandacht vraagt.

Trend vergelijkbaar met Nederland

Volgens Wong is het fenomeen niet nieuw, maar wel relatief nieuw voor Suriname. “Wat we al langer zien in Nederland, begint zich nu ook hier steeds duidelijker af te tekenen,” legt zij uit in gesprek met GFC Nieuws.

Zij wijst erop dat maatschappelijke veranderingen een belangrijke rol spelen. “Gezinnen worden kleiner, kinderen trekken vaker naar het buitenland en ouderen blijven alleen achter. Dat vergroot de kans op sociale isolatie.”

Daarnaast noemt Wong de druk van het moderne leven als factor. Werk en andere verplichtingen zorgen ervoor dat er minder tijd is voor familiebezoek en sociale interactie.

Veranderende samenleving als oorzaak

Volgens de analist speelt ook de verschuiving van traditionele familiebanden een rol. Waar ouderen vroeger vaker onderdeel waren van een hechte gezinsstructuur, is dat volgens haar minder vanzelfsprekend geworden.

Mis dit niet:

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

De initiatieven van de Sanatan Dharm, zoals dagbesteding en plannen voor een opvangcentrum, noemt zij daarom belangrijk. “Het laat zien dat er behoefte is aan opvang en sociale verbondenheid.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Gedetineerde Patrick Ruben Stewart ontsnapt uit Sanatorium
Suriname

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Suriname

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

Een delegatie van Natuurlijke Hulpbronnen bezoekt de energiecentrales in Boven-Suriname en voert gesprekken met medewerkers. Foto: CDS
Suriname

Zonne-energiecentrales leveren 36 dorpen in Boven-Suriname 24 uur per dag stroom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws