• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Sambura Woyupore: ware onafhankelijkheid is pas compleet wanneer onze rechten worden erkend

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 november 2025 13:10
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Dinsdag vierde Suriname 50 jaar staatkundige onafhankelijkheid, een historisch moment dat jaarlijks wordt herdacht als Srefidensi Dey.

Terwijl het land stilstaat bij een halve eeuw zelfstandigheid, benadrukt de stichting Sambura Woyupore dat voor de Inheemse volken van Suriname deze vrijheid nog niet volledig is gerealiseerd.

“Onze vrijheid is nog niet compleet”

Volgens de stichting, die opkomt voor de rechten en het welzijn van Inheemse gemeenschappen, wordt een cruciaal aspect van onafhankelijkheid nog altijd gemist: wettelijke erkenning van Inheemse landrechten.

“Onze landrechten zijn nog steeds niet erkend. Onze heilige plekken worden bedreigd. Onze stemmen horen vaak niet,” aldus Sambura Woyupore.

De organisatie wijst erop dat Inheemse volken de eerste bewoners van Suriname zijn, en dat ware zelfstandigheid inhoudt dat alle bevolkingsgroepen erkend, beschermd en gelijkwaardig behandeld worden.

Oproep tot erkenning en bescherming

In hun boodschap aan de samenleving en beleidsmakers benadrukt de stichting dat de strijd voor erkenning voortduurt, maar dat deze strijd wordt gevoerd met vastberadenheid en verantwoordelijkheid.

“Ware onafhankelijkheid is pas echt wanneer alle volkeren vrij, erkend en beschermd zijn.
Wij blijven waken. Wij blijven bijdragen. Wij blijven hopen dat de volgende generatie wél uit volle trots kan spreken.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

rozenhout grassalco
Suriname

Onderzoek naar verdwenen goud leidt tot tijdelijke schorsing leiding Grassalco

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Man levenloos aangetroffen in cel

actie protest 3
Suriname

Economen waarschuwen voor impact stakingen op economisch herstel

offshore olie
Suriname

Lokale ondernemers dreigen achter te blijven bij olie- en gasgroei

vlag suriname nederland
Nederland

Volkeren geen vijanden van elkaar: reflectie op Suriname–Nederland-relatie

maritieme autoriteit
Suriname

Parlementaire commissie TCT oriënteert zich bij MAS in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws