• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Rusland onthoudt Europa van gas in een poging sancties opgeheven te krijgen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 september 2022 15:26
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- Rusland zei dinsdag dat het de aardgasstroom naar de Europese Unie niet zou hervatten totdat de sancties zijn opgeheven.

Rusland erkent daarbij niet dat het opzettelijk een energiecrisis veroorzaakt in Europa als een middel om de westerse economische straf voor zijn invasie van Oekraïne tegen te gaan.

Kremlin-woordvoerder Dmitry Peskov vertelde verslaggevers dinsdag dat de “problemen” met het pompen van gas door de Nord Stream 1-pijpleiding “tot stand kwamen vanwege de sancties die westerse landen tegen ons land en verschillende bedrijven hebben ingevoerd.”

Maar EU-leiders en industriefunctionarissen zeiden dat sancties geen belemmering vormen voor de gasstroom. “Het is belangrijk om eraan te herinneren dat er niet slechts één gaspijpleiding van Rusland naar Europa is”, zei de energiewoordvoerder van de Europese Commissie.

“Als er een technisch probleem was dat de bevoorrading via Nord Stream 1 belemmerde, zou er een mogelijkheid zijn, als er bereidheid was, om gas via andere pijpleidingen aan Europa te leveren,” zei hij. “Dat zien we niet gebeuren.”

De opmerkingen van Peskov komen slechts enkele dagen nadat de Russische staatsenergiegigant Gazprom aankondigde dat het de gasleveringen via Nord Stream 1 “voor onbepaalde tijd” heeft verminderd, onder verwijzing naar “apparatuurproblemen” bij een van zijn compressorstations.

Die aankondiging kwam uren nadat de G-7 vrijdag zei dat het vanaf 5 december een gepland prijsplafond op de Russische olie-export zou implementeren.

Bekijk ook:

VSB pleit voor efficiënt en transparant belastingstelsel voor Suriname

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe belastingwetten moeten leiden tot gelijk speelveld voor ondernemers.
Suriname

VSB pleit voor efficiënt en transparant belastingstelsel voor Suriname

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Modern hoofdbureau moet politiezorg verder versterken.
Suriname

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Suriname bereidt zich voor op volgende VN-mensenrechtenbeoordeling
Suriname

Minister Monorath en Stichting Projecta bespreken versterking mensenrechten in Suriname

Ontsnapping ontdekt tijdens overdracht van de wacht.
Suriname

Drie politieambtenaren buiten functie na ontsnapping zware crimineel

Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola verleden tijd maken.
Suriname

Bouw nieuw pompgemaal in Creola officieel van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws