• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering bezig met duurzame energieoplossingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 maart 2021 15:09
in Nieuws
stroom energie zonnepanelen

GFC NIEUWSREDACTIE- De regering is bezig mogelijkheden voor goedkopere stroomopwekking te onderzoeken.

In dit kader worden er momenteel gesprekken gevoerd met een bedrijf uit Denemarken, dat gespecialiseerd is in hernieuwbare energie. Er wordt gekeken naar opties voor het opzetten van een high-tech waterstof gas (H2-faciliteit) in het district Commewijne.

Bij deze alternatieve duurzame energievorm draait het om de stroomopwekking met behulp van zonne- en windenergie. Behalve dat er elektriciteit voor lokaal gebruik wordt opgewekt, kan er ook grootschalige export plaatsvinden van waterstof, zuurstof en water.

Sinds haar aantreden bekijkt de regering alternatieve mogelijkheden van grootschalige hernieuwbare energie. Dit om de huidige energiekosten en druk op schaarse valuta omlaag te brengen. De prijs van een kilowattuur wordt nu voor een groot deel bepaald door de prijs van importolie. Deze prijs is steeds afhankelijk van schommelingen op de wereldmarkt.

De regering deelt de mening, dat stroomopwekking uit hernieuwbare bronnen leidt tot een consistente stroomprijs voor de samenleving. Door gebruik van hernieuwbare energie wordt er dan minder olie geïmporteerd, waardoor er minder druk is op de valuta.

De gesprekken met de Deense investeerders zijn nog in een beginstadium. Deze buitenlandse investering (foreign direct investment) zal kunnen zorgen voor werkgelegenheid, ontwikkeling en groei van de economie in het district.

BEKIJK OOK: Brunswijk houdt watervoorzieningsproject Commewijne nauw in de gaten

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bouva en tct en beighle
Suriname

Wekelijkse vlucht en nieuwe afspraken versterken regionale samenwerking Suriname en Dominicaanse Republiek

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Onderzoek naar dood drie kinderen overgedragen aan Kapitale Delicten

dc bhattoe van wanica en boeren reeberg
Suriname

Knelpunten en concrete afspraken centraal bij werkbezoek aan Reeberg

beeld eddy snijders
Suriname

Diefstal borstbeelden zet nationaal erfgoed onder druk

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435170
Suriname

Dialoog over grenskwestie Suriname–Frans-Guyana met traditioneel gezag

Harish Monorath
Suriname

Verslechterde veiligheidssituatie baart minister Monorath zorgen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws