• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Rasta haar in Suriname lastig schoon te houden door hitte en vocht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 mei 2025 16:00
in Lifestyle
rasta dreadlocks vlechten haar

In Suriname laait er een bijzondere discussie op over rasta haar, nadat een tienerjongen uit Paramaribo zijn woede niet kon bedwingen toen zijn moeder hem aansprak op de sterke geur van zijn dreadlocks.

Ze vroeg hem om zijn vlechten los te maken en zijn haar te wassen. De jongen reageerde heftig, en het incident werd kortstondig gedeeld op sociale media voordat het werd verwijderd. Toch bleef het onderwerp hangen.

GFC Nieuws Lifestyle dook in de vraag: hoe onderhoud je dreadlocks in een warm en vochtig land als Suriname?

Rasta haar of ‘locs’ hebben een unieke structuur waarbij losse haren samenklitten. Dit vraagt om speciale verzorging.

In hete klimaten zoals dat van Suriname, stapelen zweet, talg en vuil zich makkelijk op tussen de haarlokken.

Wie zijn dreadlocks niet regelmatig schoonmaakt, loopt kans op jeuk, roos of zelfs ontstekingen van de haarzakjes, ook wel folliculitis genoemd.

De combinatie van hitte en hoge luchtvochtigheid maakt het extra lastig. Na zwemmen of hevig zweten blijft er vaak vocht in het haar hangen.

Als de dreadlocks niet goed drogen, ontstaat een muffe geur of zelfs schimmelvorming op de hoofdhuid. Haarverzorgers raden aan om dreadlocks minstens één keer per week te wassen, en in een warm klimaat zelfs vaker.

Bekijk ook:

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

Toch leven er nog veel misverstanden. Een hardnekkige fabel is dat dreadlocks per definitie vies zijn.

Die opvatting komt voort uit oude associaties met verwaarlozing of dakloosheid. In werkelijkheid geldt het tegenovergestelde: hoe schoner de lokken, hoe beter en steviger ze in elkaar grijpen.

Volgens kenners vergt het onderhouden van dreadlocks in een tropisch land als Suriname simpelweg meer aandacht.

Wie kiest voor deze haarstijl, kiest ook voor een zorgvuldige verzorgingsroutine.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

Met dit maandsalaris voel je je ook als Surinamer niet rijk in het peperdure Holland. Foto: Scheveningen, toeristische trekpleister
Lifestyle

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

nvb bus straat paramaribo verkeer
Lifestyle

Suriname: hard rijden op een voorrangsweg is ook gevaarlijk

Nieuwe EU regels moeten kledingverspilling tegengaan. Dit kan ook kansen bieden voor Surinaamse importeurs, goede doelen en gezinnen. Foto: illustratief
Lifestyle

Nieuwe EU-regel kan Suriname gratis kleding opleveren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws