• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Parlement wil helderheid over rendement over ambassadekosten en diplomatenbeleid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 oktober 2025 08:00
in Suriname
ebu jones

Tijdens een commissievergadering voorafgaand aan de behandeling van de begroting 2026 van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Internationale Samenwerking (BIS), hebben de leden van de Vaste Commissie Buitenlandse Zaken in De Nationale Assemblée (DNA) gepleit voor meer transparantie in het buitenlands beleid van Suriname.

De commissieleden gaven aan dat zij behoefte hebben aan een duidelijke beleidsnota waarin de visie, prioriteiten en kostenstructuur van het ministerie helder worden uiteengezet.

Daarbij werd met name aandacht gevraagd voor de uitgaven aan ambassadeposten, de criteria voor uitzending van diplomaten en de zichtbare resultaten van Surinames diplomatieke vertegenwoordiging.

Volgens de commissie is het van belang dat er niet alleen wordt gekeken naar de aanwezigheid van Surinaamse ambassades in het buitenland, maar ook naar de meerwaarde die deze posten opleveren voor het land.

“Elke investering in buitenlandse vertegenwoordiging moet bijdragen aan concrete voordelen voor Suriname – of dat nu economisch, cultureel of diplomatiek is,” aldus de commissieleden.

De vergadering die geleid werd door Ebu Jones, voorzitter van de commissie, kijkt uit naar een vervolggesprek met de minister, waarin zij hopen meer duidelijkheid te krijgen over het beleid, de doelstellingen en het rendement van Surinames buitenlandse betrekkingen.

Mis dit niet:

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

baasaron
Suriname

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

President Jennifer Geerlings-Simons riep tijdens de International Business Conference 2026 op tot meer investeringen in Surinaamse bedrijven en economische sectoren buiten de olie- en gaswinning. Foto: CDS
Suriname

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

Huurders kunnen hun huurprijs en servicekosten laten controleren. Foto: Rotterdam Erasmusbrug
Lifestyle

‘Surinamers die in Nederland huren kunnen te veel betalen zonder het te weten’

Nieuwe rampenplannen moeten beter aansluiten op actuele risico’s.
Suriname

NCCR start trainingstraject voor vernieuwing rampenplannen districten

SWM waarschuwt aannemers na ongemelde breuk in belangrijke waterleiding.
Suriname

Waterverlies sinds 8 oktober door beschadigde hoofdleiding in Paramaribo-Noord

Bouw moet binnen twee jaar klaar zijn.
Suriname

Bouw van 350 sociale woningen te Reeberg officieel van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws