• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Openbare Werken in acties tegen verlaten percelen en panden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juni 2024 15:46
in Suriname
cds1234

Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) heeft in een gesprek met de Communicatie Dienst Suriname (CDS) aangegeven dat er maatregelen genomen zullen worden tegen eigenaren van verlaten en overwoekerde percelen en gebouwen.

Dit ter verbetering van het woonklimaat in diverse buurten.

“Er zijn in veel buurten klachten geweest van buurtbewoners over de overlast die deze percelen en woningen veroorzaken”, aldus de bewindsman op dinsdag 18 juni.

Actie is vooral noodzakelijk wanneer er een risico bestaat dat gebouwen kunnen instorten of op aangrenzende panden kunnen vallen.

Er zal prioriteit worden gegeven aan gebouwen en percelen waar mensen zich ophouden die zich bezighouden met diefstal of andere criminele activiteiten.

Ook gebouwen en percelen die een gevaar vormen voor de omgeving, zoals door overhangende bomen of vanwege termietenoverlast, staan op de prioriteitenlijst.

Het departement heeft eerder een overeenkomst gesloten met het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) en twee belangenorganisaties om de binnenstad structureel te onderhouden.

Ook de aspecten van veiligheid en verbetering van de binnenstad zijn verankerd in de overeenkomst.

Bekijk ook:

Hakrinbank viert 90-jarig bestaan en zet koers naar duurzame en digitale toekomst

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Het oplossen van deze problematiek buiten Paramaribo zal vanwege de vele aanmeldingen aan de verantwoordelijkheid van de eigenaren zelf worden overgelaten.

“Eigenaren moeten dus zelf opdraaien voor de kosten van het opruimen van hun verlaten percelen en gebouwen”, geeft minister Nurmohamed aan.

Het ministerie heeft het een en ander juridisch zodanig geregeld dat er vanaf nu een procedure gevolgd zal worden voor het aanpakken van verlaten percelen.

Als een perceel verlaten of langdurig overwoekerd is, kunnen buurtbewoners die last ondervinden dit registreren via een formulier bij het ministerie.

Deze registraties worden door het ministerie gepubliceerd.

Het ministerie zoekt op die manier naar de eigenaar.

Als de eigenaar zich na een bepaalde periode niet heeft aangemeld, dan gaat het ministerie over tot een openbare aanbesteding om het gebouw of perceel op te ruimen.

De kosten hiervan komen op naam van de eigenaar te staan.

Ook kan een eigenaar rekenen op een boete van tussen de vijfhonderd en vijftigduizend Surinaamse dollars.

“Het een en ander wordt doorgegeven aan de belastingdienst, wat wil zeggen dat als een dergelijke eigenaar bijvoorbeeld naar het buitenland wil gaan, hij staande kan worden gehouden op Zanderij.

In het geval de eigenaar leeft, zal hij ooit de rekening moeten voldoen, totdat de belastingdienst de zaak overneemt en de bezitting in beslag laat nemen”, nuanceert de bewindsman.

 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Hakrinbank kijkt na 90 jaar vooruit met innovatie en digitalisering
Suriname

Hakrinbank viert 90-jarig bestaan en zet koers naar duurzame en digitale toekomst

De Wijdenboschbrug
Suriname

Nederland ontdekt verborgen gebreken in brug, Surinaamse ingenieur waarschuwt voor Wijdenboschbrug

Minder dan één op de tien plasticflessen wordt gerecycled.
Suriname

Green Circle luidt noodklok over plasticvervuiling in Suriname

Bigbag moet recycling en duurzaam afvalbeheer stimuleren.
Suriname

NMA zet in op afvalscheiding met ontvangst van inzamelcontainer voor plastic afval

FAO cijfers en afgekeurde exportproducten: deze 3 verboden pesticiden worden gelinkt aan Suriname. Foto: illustratief
Gezondheid

‘Suriname gebruikt pesticiden die al jaren verboden zijn in Europa’

Trainingscentrum Geyersvlijt gaat herbouwen voor kinderen met beperking. Foto: CDS
Suriname

Trainingscentrum voor kinderen met beperking gaat herbouwen in Geyersvlijt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws