• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

OM eist langdurige gevangenisstraffen in omvangrijke drugszaak na vermissing A.K. en S.H.

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 juni 2025 15:57
in Suriname
Openbaar ministerie

OM: onderzoek naar mishandeling en doding poes loopt door

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft dinsdag bij de kantonrechter forse gevangenisstraffen geëist tegen negen verdachten in een omvangrijke strafzaak die begon met de vermissing van A.K. en S.H. op 25 mei 2024.

De verdwijning vormde de aanleiding voor een grootschalig onderzoek dat een crimineel netwerk blootlegde, gespecialiseerd in de internationale smokkel van cocaïne over zee.

Volgens het OM was er sprake van een gestructureerde criminele samenwerking, waarbij vissersboten en trawlers werden ingezet voor drugstransporten. In het dossier is geen enkele aanwijzing gevonden dat deze vaartuigen ooit voor reguliere visserij zijn gebruikt.

De verdachte S.S., die jarenlang partner was van de vermiste A.K., wordt door het OM aangemerkt als een medeorganisator binnen de criminele structuur.

Hoewel zij formeel niet de schipper of eigenaar was van de vaartuigen, blijkt uit het onderzoek dat zij niet alleen volledig op de hoogte was van de activiteiten van haar partner, maar ook een actieve rol vervulde bij de planning, financiering en communicatie rondom meerdere transporten.

Ze onderhield contact met internationale drugshandelaren, organiseerde brandstofleveringen, verspreidde opdrachten onder helpers, en nam beslissingen over het terughalen van mislukte zendingen.

De verdachte D.B. wordt eveneens als leidend aangemerkt. Hij zou betrokken zijn geweest bij de partij cocaïne die in mei 2024 vanwege misgelopen coördinaten terugkeerde naar Suriname.

Uit verklaringen en beeldmateriaal blijkt volgens het OM dat D.B. samen met andere betrokkenen als belanghebbende optrad en deel uitmaakte van de groep die de lading uiteindelijk weer in ontvangst nam.

Mis dit niet:

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

De verdachten G.S., H.K., A.K., R.K. en R.T. worden door het OM gekwalificeerd als vaste uitvoerders binnen het netwerk.

Zij zouden meerdere keren betrokken zijn geweest bij het transporteren van cocaïne over zee, het in- en uitladen van pakketten bij de aanmeersteiger, en het begeleiden van de vaartochten.

Ten aanzien van de verdachten L.P. en M.M. stelt het OM dat hun betrokkenheid beperkt lijkt tot een enkel transport, maar dat ook zij zich bewust hebben ingelaten met illegale activiteiten.

De geëiste straffen zijn als volgt:

S.S. en D.B.: elk 8 jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf, SRD 50.000 boete of 11 maanden vervangende hechtenis, verbeurdverklaring van vuurwapens, voertuigen, documenten en kaartmateriaal.

G.S., H.K., A.K., R.K. en R.T.: elk 5 jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf, SRD 20.000 boete of 5 maanden vervangende hechtenis.

L.P. en M.M.: elk 3 jaar en 6 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf, SRD 10.000 boete of 3 maanden vervangende hechtenis.

De zaak illustreert hoe lokale middelen – zoals vissersboten, woningen, voertuigen en bedrijfjes – worden misbruikt als logistieke schakel in de internationale drugshandel.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ontwerp-Douanewet moet belangen van douane en ondernemers in balans brengen.
Suriname

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws