• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse econoom waarschuwt voor wankele toekomst Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
19 januari 2024 01:00
in Opinie
Armoede

OPINIE- Suriname, met een economie die op de rand van transformatie staat, zou volgens een Nederlandse econoom die ik onlangs sprak, op een precaire toekomst kunnen afstevenen.

Deze econoom die de Surinaamse situatie nauwlettend volgt, waarschuwt dat als de inkomsten uit de oliewinning na 2027 tegenvallen, Suriname zich in een uiterst moeilijke positie kan bevinden.

Het probleem, zo legde hij uit, is niet alleen de potentiële volatiliteit van olie-inkomsten, maar vooral het gebrek aan economische diversificatie in Suriname.

De nationale economie leunt te zwaar op de verwachte opbrengsten uit olie, terwijl andere sectoren onderontwikkeld blijven. Dit creëert een gevaarlijke afhankelijkheid van een enkele inkomstenbron, een situatie die landen kwetsbaar maakt voor externe schokken.

Deze deskundige benadrukt dat Suriname nu actie moet ondernemen. De tijd dringt om de economie te diversifiëren en weerbaar te maken tegen toekomstige schokken.

Bekijk ook:

Het is 2026 en Suriname leeft nog steeds met regelmatige black-outs

Surinamers “kraken” nu massaal voor Argentinië, maar waren zondag nog voor Brazilië

Dit betekent investeren in andere sectoren, zoals landbouw, toerisme en technologie, om een stabieler en duurzamer economisch fundament te creëren.

Als Suriname deze waarschuwingen negeert en doorgaat op het huidige pad van economische eenzijdigheid, kunnen de gevolgen volgens hem desastreus zijn.

Een economie die te afhankelijk is van één sector, is als een huis gebouwd op zand, kwetsbaar bij de eerste de beste storm.

Het is noodzakelijk dat de Surinaamse regering en de private sector samenwerken om een meer gediversifieerde en veerkrachtige economie te bouwen, voor het welzijn en de welvaart van alle Surinamers.

C. Wallerlei

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

"Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hele buurten uren zonder stroom zitten."
Column

Het is 2026 en Suriname leeft nog steeds met regelmatige black-outs

De plotselinge overstap van Brazilië naar Argentinië roept vragen op over de band die Surinaamse supporters voelen met buitenlandse voetbalteams. Beeld: AI
Opinie

Surinamers “kraken” nu massaal voor Argentinië, maar waren zondag nog voor Brazilië

Het gezag van een politieagent zit niet in zijn uiterlijk, maar in zijn optreden
Opinie

Een tatoeage maakt geen slechte agent, maar discipline maakt wel een professioneel korps

Racisme verdient een stevige aanpak, ook in Suriname.
Column

Suriname moet het Nederlandse wapen tegen racisme overnemen

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Column

Waarom zoveel negatieve kritiek op de Surinaamse diaspora?

'Een taxi is geen datingservice en dat lijkt niet iedereen in Suriname te begrijpen.' Beeld: AI
Opinie

Surinaamse taxichauffeurs nemen na rit contact op met vrouwelijke passagiers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws