• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlanders zouden graag in Suriname wonen als de gezondheidszorg beter was

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 december 2023 12:00
in Lifestyle, Nieuws
suriname nederland

Surinaamse Nederlanders voelen vaak de roep van hun geboorteland en overwegen remigratie naar Suriname. Deze trend wordt ondersteund door diverse reacties op de Facebook-pagina van GFC Nieuws.

Een belangrijke factor die hen aantrekt is de wens om te ontsnappen aan de hoge druk van het leven in Nederland.

Echter, de zorgen over de criminaliteit en de als ‘slecht’ beschouwde gezondheidszorg in Suriname blijven een groot struikelblok.

Een in Nederland wonende dame van Surinaamse afkomst uitte haar verlangen om terug te keren naar haar geboorteland, voornamelijk vanwege de druk die zij ervaart in Nederland.

facebook suriname gfc2

Bekijk ook:

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Ministerie van Justitie en Politie benadrukt gezamenlijke strijd tegen drugscriminaliteit

Maar reacties op haar bericht benadrukken een veelvoorkomende zorg: “Suriname is lekker totdat je ziek wordt.”

Meerdere personen op het platform gaven aan het hiermee eens te zijn, wat de diepgewortelde zorgen over de gezondheidszorg versterkt.

facebook suriname gfc1

Interessant genoeg toont sociaal media onderzoek van GFC aan dat oudere Surinamers in plaats van terug te keren naar hun geboorteland, vaak kiezen voor Zuid-Europa.

Spanje en de Canarische Eilanden zijn favoriet, vanwege het gevoel van meer veiligheid en het zachte weer in de winter.

Dit wijst op een trend waarbij klimaat en veiligheid soms zwaarder kunnen wegen dan de culturele en emotionele band met Suriname.

Hoewel de charme van Suriname onmiskenbaar is, lijkt het erop dat veel Surinaamse Nederlanders een terugkeer pas serieus zouden overwegen als de criminaliteit zou afnemen en de gezondheidszorg in hun ogen op een beter niveau zou komen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname versterkt kennis over zeekoeien met internationale samenwerking
Suriname

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Nadruk op preventie, handhaving en samenwerking.
Suriname

Ministerie van Justitie en Politie benadrukt gezamenlijke strijd tegen drugscriminaliteit

Juridisch onderzoek moet impuls geven aan aanpak zwerfafval in Suriname.
Suriname

Onderzoek biedt juridische basis voor Surinaams statiegeldsysteem

Suriname en Caribisch deel Koninkrijk krijgen aandacht in vervolgdebat over slavernijverleden
Nederland

Nederland blijft inzet tonen voor erkenning slavernijverleden, maar steunt VN-resolutie niet

Zijin Rosebel versterkt communityrelaties via Village Walkabout in Nieuw Ganze.
Suriname

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

KPS evalueert Buurtmanagement en luistert naar signalen uit de samenleving
Suriname

Korpschef Pinas wil vertrouwen tussen politie en samenleving verder versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws